YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Geçtiğimiz gün evden çıkmaya hazırlanırken iki polis memuru geldi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun açtığı bir davanın tebligatını teslim ederek karakola ifade vermeye davet etti. Bu başyazım bitince birazdan karakola ifade vermeye gideceğim.

Türk siyasetinin kara mizahı, siyaset zavallısı Kemal Kılıçdaroğlu bu başyazıma da dava açmazsa adam değildir.

Yazılarıma ceza ve maddi davalar açarak aklınca şahsımı susturacağını sanıyor. Dört-beş yazıma yüklü miktarda tazminat davaları açtı. CHP’de bu ihanet politikaları sürdükçe, bizde de bu kalem oldukça Kemal Kılıçdaroğlu daha çok dava açar.

Geçtiğimiz gün CHP Grup Toplantısı’nda kurduğu şu cümlelere bakın:

“CHP'de Ülkücü arkadaşlarımız var.“

“Bu benim CHP Ülkücülerine karşı sorumluluğumdur.”

“Cumhuriyet Halk Partisi'nin ciddi bir Ülkücü varlığı var ve bu Ülkücülerle beraber hareket ediyor.”

Şu siyasi yüzsüzlüğe ve maskaralığa bakar mısınız?

Şu cümleye bak şu cümleye: “CHP Ülkücülerine”

O hâlde soralım kara mizah ürünü Kemal Kılıçdaroğlu’na…

“CHP PKK’lıları” ne hâlde?

“CHP FETÖ’cüleri” ne hâlde?

“CHP DHKP-C’lileri” ne hâlde?

“CHP YPG’cileri” ne hâlde?

“CHP MLKP’cileri” ne hâlde?

“CHP TİKKO’cuları” ne hâlde?

İstisnasız bu ve benzeri tüm terör örgütlerine yuva olan CHP’de “Ben burada da Ülkücüyüm” diyen kim varsa ideolojik fahişedir. Onları CHP içinde ideolojik konsomatris olarak gezdiren ise Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

Ne demek yahu CHP Ülkücüleri?

CHP’nin tüm duyu organları HD(P)KK ve diğer terör örgütlerine sevgi, şefkat dağıtacak, onlarla iş birliği içinde olacak ama siyasi ve kişisel menfaatleri için CHP içinde sürtenler “CHP Ülkücüleri” diye sunulacak… Hem de bunu akıl sağlığından şüphelendiğimiz ve “En iyi Ülkücü benim” diyecek kadar zırvalayan Kemal Kılıçdaroğlu yapıyor.

Siz, hiç sol bir partiden MHP’ye geçip siyaset yapan birinden “Ben MHP’nin komünistiyim, devrimcisiyim, solcusuyum” dediğine dair bir geri zekâlılık örneği gördünüz mü? Bakın Kemal Kılıçdaroğlu “CHP Ülkücüleri” diyerek bu geri zekâlılığa örnek isimleri CHP vitrininde kullanıyor.

PKK’lı danışmanlar, ByLock’çu-FETÖ’cü danışmanlar, Ülkücü danışmanlar, DHKP-C’li danışmanlar… Kılıçdaroğlu’nun ekibinde yok yok… Adamın kadrosu gökkuşağı gibi… Ne ararsan var…

Gündemde Kemal Kılıçdaroğlu’nun PKK’lı başdanışmanının özerklik, sözde Kürdistan hayalleri, Türk bayrağına olan düşmanlığı tartışılıyor ama o “CHP Ülkücüleri” maskaralığı ile tiyatrosuna devam ediyor.

Kemal Kılıçdaroğlu yine “CHP Ülkücüleri” şeklinde martaval okuduğu konuşması içinde de PKK’nın siyasi uzantısı HD(P)KK’ya “Siyasi partilerin kapatılması askeri dönemlere ait bir dönemdir. Demokrasilerde siyasi partiler kapatılmaz. O nedenle partileri kapatıp hazine yardımını kesmek gibi demokrasi dışı uygulamaları asla kabul etmiyoruz, doğru da bulmuyoruz” diyerek sahip çıkmıştır.

“CHP Ülkücüleri” diye sunulan hassasiyet yoksunu adamlar içinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu HD(P)KK sevdasına bir tepki gösteren oldu mu? Gerçi CHP’de ne ihanetler ne hainlikler yaşandı da bir tanesi çıkıp tepki gösteremedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “CHP Ülkücüleri” diye sunduğu her kim varsa emin olun menfaati için vatanını, ailesini, dostunu satacak kadar gözü dönmüş kişilerdir. CHP ve Ülkücülük yan yana anılıyorsa orada tiksinti veren bir hâl vardır.