BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar, sosyal medyada ortaya atılan “İsrail'e jet yakıtı satıldığı” iddialarına tepki gösterdi. O iftirayı atanın ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun iletişim kampanyalarını yöneten strateji ekibinden Evren Barış Yavuz olduğu ortaya çıktı.

BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar da, "İsrail'e jet yakıtı satıyor" iddialarına çok sert tepki gösterdi. Bayraktar, kazanılan tazminatın Gazze'ye yardım olarak gönderileceğini belirtti.

Bayraktar, iftiraları ortaya atan kişinin İBB'de İmamoğlu'nun iletişim kampanyalarını yöneten strateji ekibinden biri olduğunu söyledi.

Haluk Bayraktar, iftiralara yanıt verdiği paylaşımında, "Sosyal medyada BAYKAR ve yöneticileri aleyhine alçakça ve şerefsizce uçak yakıtı konusunda bir iftira kampanyası yürütülüyor. BAYKAR, Türkiye'den Gazze'ye en büyük insani yardımı gerçekleştirmiş bir firmadır. Firmamızın tek faaliyet alanı insansız hava aracı sistemleridir. Bu iftirayı yayanları mahkemeye verip takipçisi olacağım. Oluşacak tazminatlar da yine Gazze'ye yardım olarak aktarılacaktır" ifadelerini kullandı.

Bayraktar sözlerine, "Bizim için nefsin izzeti yoktur. Yaptığın işin izzeti vardır. Attığınız iftiralar bizde bir toz zerresi kadar iz bırakmaz" dedi.

Ayrıca iftirayı atan isim Evren Barış Yavuz'un CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun iletişimin kampanyalarını yöneten 'strateji ekibi'nden olduğunu belirten Haluk Bayraktar, Yavuz'un terör örgütü DHKP-C güzellemesi yapan yazılarını, 'Alevilerin de PKK'sı' olmalı yazısını hatırlatarak "Bu pkk'lıları besleyen Ekrem İmamoğlu'na sesleniyorum: Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak. Yalandan başka söyleyecek lafın varsa, mertçe yüzümüze söyle de cevabını verelim." ifadelerine yer verdi.

CHP MEDYASI YILLAR SONRA AYNI YALANIN BUTONUNA TEKRAR BASTI

Üstelik bu iftira ilk kez ortaya atılmıyor.

Yani CHP medyası yıllar sonra aynı yalanın butonuna tekrar bastı.

Türkiye, Filistin'e dünyada en çok yardım eden ilk sıradaki ülke konumunda olsa da bazı kirli siyaset odakları tarafından sosyal medya aracılığıyla Türkiye-İsrail ekseninde algı operasyonları yürütülmeye başlandı.

İBB'DEN YENİ SKANDAL! BAYRAKTAR'A İFTİRA ATAN İSME RESMEN SAHİP ÇIKTILAR

BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Selçuk Bayraktar'a, "İsrail'e jet yakıtı sattıkları" iftirasını atan Evren Barış Yavuz'a Ekrem İmamoğlu'na bağlı İBB resmen sahip çıktı.

Ekrem İmamoğlu'na bağlı İBB İPA'da görevli olduğu ortaya çıkan ve PKK yanlısı paylaşımları ile dikkat çeken Evren Barış Yavuz hesabını kapatıp kayboldu.

İBB ise, Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar'a "İsrail'e jet yakıtı sattıkları" iftirasını atan Evren Barış Yavuz'a resmen sahip çıktı.

IPA çalışanı Evren Barış Yavuz hakkında inceleme başlatması beklenen İBB , resmî X hesabından Haluk Bayraktar'a dava açacaklarını belirtti.

İşte İBB'nin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşım;

Bb1004202474C8F91C 1004202406B63982

Editör: Bilge Güler