CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal'ın "Seçildiğimde belediyenin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak" sözlerini CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Sürçü lisan yaşandı” diyerek düzeltmeye çalıştı. Burcu Köksal ise; "Dil sürçmesi değil, diyerek sözlerinin arkasında olduğunu belirterek, Özgür Özel'in sözlerini yalanladı.

Tartışmaya dahil olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da, "Ya kendine başka iş bulacak ya da başka parti bulacak" diyerek Köksal'a adeta kapıyı gösterdi.

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, Afyonkarahisar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında "Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak" dedi.

ÖZGÜR ÖZEL 'SÜRÇÜ LİSAN' DEDİ

Afyonkarahisar programının ardından Uşak’taki mitinge katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Köksal’ın sözlerine atıfta bulunarak, “Afyon'da bir sürçü lisan oldu. Başkanım siz düzeltir misiniz. Afyon Belediyesi'nin de Uşak Belediyesi'nin de kapıları, tüm siyasi partilere aralıksız olarak açıktır'' diyerek, krizin fitilini ateşledi.

KÖKSAL: DİLİM SÜRÇMEDİ

Konuşmasında herhangi bir dil sürçmesi olmadığını söyleyen Köksal, "Ben Belediye Başkanı seçildiğimde, Afyonkarahisar Belediyesi'ni DEM Partililere yönetmeyeceğim. Ben bir dil sürçmesi sonucu değil, verdiğim söz üzerine konuştum. Ben bu sözü ilk günden beri verdim. Bu sözümün de arkasındayım" ifadelerini kullandı.

AÇIK VE NET AFYONKARAHİSAR’I DEM’LİLERLE YÖNETMEYECEĞİM

Karşılıklı söylemlerinin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Köksal ise “Ben Suriyeliler amasız fakatsız lakinsiz Afyonkarahisar’dan göndereceğim diyorum, AKP mevcut işçileri çıkaracak PKK’lıları işe alacak diyorlar, ben emeklilere 4 ay doğalgaz ve AFJET konusunda destek vereceğim diyorum. Belediyeyi DEM’lilerle yönetecek diyorlar, rantsal dönüşüm değil garip gurabaya bedelsiz ev yapacağım diyorum. Gizli kapılar ardında DEM’lilerle görüşüyor diyorlar. Açık ve net Afyonkarahisar’ı DEM’lilerle ve HÜDAPAR’lılarla yönetmeyeceğim. Net” şeklinde bir açıklama yaparak, sözlerinin arkasında durduğunu gösterdi.

İMAMOĞLU: YA KENDİNE BAŞKA BİR İŞ YA DA BAŞKA PARTİ BULACAK

Tartışmaya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Köksal'ı sert bir şekilde eleştiren İmamoğlu, "Ya kendine başka iş bulacak ya da başka parti bulacak" diyerek Köksal'a adeta kapıyı gösterdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Bakırköy Cumhuriyet Meydanı'nda konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İnsan ayırt etmemek her şeyin önünde. Ben CHP'liyim ama ben bu partiye, bu partililere değil, bu şehrin her insanına hizmet ediyorum, her siyasi görüşten olan insanına. Öyle, 'Ben belediye başkanı olursam şu partilileri belediyeye almam, şu partililer hariç şunlarla görüşürüm diyen ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak, onu söyleyeyim. Öyle yok, biz insan ayırt etmeyiz kardeşim" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi