CHP'li Küçükçekmece Belediyesi'nin parkında skandal görseller!

CHP'li Küçükçekmece Belediyesi'nin bakım ve onarım yaptığı parkta terör örgütü PKK/YPG sembollerini andıran görseller kullanması tepkiye neden oldu. Sembollerle ilgili vatandaşlardan yoğun şikayet aldıklarını belirten Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade etti.

Google Haberlere Abone ol
CHP'li Küçükçekmece Belediyesi'nin parkında skandal görseller!
12.11.2020 14:37

İstanbul'da Küçükçekmece ilçesinde belediyenin yenilediği parktaki görsellerin PKK'yı andırdığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. 

Küçükçekmece Belediyesi'nin yenilediği çocuk parkındaki görsellerin fotoğrafları çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Kaymakamlık tarafından soruşturma da açılan görseller, ekipler tarafından söküldü.   

Küçükçekmece Belediyesi İstasyon Mahallesi'ndeki Atatürk Parkı'nda başlattığı yenileme çalışmasını tamamladı. Vatandaşların kullanımına açılan park ise görenleri şaşkına çevirdi. Parkta yer alan çember içerisindeki yıldız boyaması terör örgütü PKK /YPG İLE marjinal sol örgütlerinin simgesini andırdığı görüldü. Küçükçekmece Belediyesi tarafından skandal çalışma sonrası Küçükçekmece'de yaşayan vatandaşlar adeta isyan etti. 

Sinan Ergün adındaki vatandaş, "Küçükçekmece Belediyesi'nin yapmış olduğu park! Belediyeyi hangi eş başkanınız yönetiyor? HDP'ye diyet borcunuzu bu şekilde mi ödüyorsunuz? Yüzlerce şehit vermiş bir ilçenin sakini olarak bakanlığımızdan konunun detaylıca araştırılmasını istiyorum" dedi. 

Naser Serbest ise "Burası Küçükçekmece Belediyesi tarafından yapılan park. Nasıl iyi mi böyle? Bunun ilk mecliste tartışılmasını istiyoruz. Bu ve bunun gibi gelecekte kimsenin çocuklarımıza algı oluşturması izin vermeyiz. Gerekirse hukuki işlem başlatacağız. Bunun düzeltilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

Selamettin Erdem ise "Küçükçekmece Belediyesi, park ve bahçeleri boyamış. PKK, PYD paçavraları ve sembolleri ile donatmış. Bundan hesap sorulmayacak mı?" diyerek dert yandı. 

Artan şikayetler üzerine Küçükçekmece Kaymakamlığı tadilat sonrası ortaya çıkan skandal görüntü sonrasında verdiği talimatla PKK/PYD terör örgütlerinin ve marjinal sol örgütlerin sembolünü parktan kaldırttı. 

AA'ya konuşan Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu, sembollerle ilgili vatandaşlardan yoğun şikayet aldıklarını ifade etti. 

Kaymakam, 'terör örgütünün sembollerine benzeyen bazı görsellerin ortaya çıktığının tespit edildiğini, bunların kaldırılması için ekiplere talimat verildiğini ve söküm işlemlerine başlandığını' söyledi. 

Olayı adli mercilere bildirdiklerini dile getiren Bedirhanoğlu, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade etti.  

Belediye, parkın görüntüsünü kendi YouTube hesabında paylaşmıştı. 

Soruşturma başlatan İstanbul başsavcılığı, Küçükçekmece'deki parkta projeyi sunan ve/veya onaylayan kişilerin açık kimliklerinin tespit edilmesi, terör bağlantılarının araştırılması için talimat verdi.  

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince konuyla ilgili tespit çalışması yürütülüyor. 

Yorumlar