YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Kemal Kılıçdaroğlu 2. tur seçimlerini kaybedecek, bundan kimsenin şüphesi yok. Ama itiraf edeyim Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1. turda aldığı %45’lik oy beni vatanın geleceği, ülkenin birliği, beraberliği adına oldukça kaygılandırdı. PKK’lı teröristleri cezaevlerinden çıkaracağını söyleyen, Türkiye’yi böleceğini söyleyenlerle ittifak yapan, Kandil ve Pensilvanya’dan sonsuz destek alan, ülkenin milli savunma teknoloji üretimlerine düşmanlık yapan,  Türk milletinin milli ve manevi değerlerine zarar vermek için zemin oluşturan, CHP listelerinden PKK/FETÖ irtibat ve iltisaklı, Atatürk düşmanı adamları milletvekili yapan bir adam bu ülkede %45 oy aldı ve hiçbir milli duyarlılığı kalmamış bir CHP yarattı.

Kemal Kılıçdaroğlu Atatürk düşmanlığı tescilli bir adamı sözde Atatürkçü İzmir’den birinci sıradan milletvekili adayı gösteriyor, bir tane Atatürkçü çıkıp da “Bu nasıl rezalet?” diyemiyor. Öyle bir psikoloji yaşıyorlar ki inanın şahit olunca dehşete düşüyoruz.

Çarşıda, pazarda, yolda, kafede, sosyal medyada karşılaşıp konuştuğumuz CHP’lilerde şöyle bir dehşet verici bir psikoloji var:

Hepsi CHP’nin terör örgütü PKK ile yaptığı işbirliğini kabul ediyor, Kemal Kılıçdaroğlu’nu tüm PKK’lıların desteklediğini kabul ediyorlar. “Bu hiç kanınıza dokunmuyor mu?” diye sorduğumuzda “Biz Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek için beraberiz. Onun için HD(P)KK’lıları kullanıyoruz. Erdoğan’ı devirelim ondan sonra PKK’ya mesafe koyarız” diyorlar. Yemin olsun konuştuğumuz, tartıştığımız CHP’liler hep bu psikolojide…

Geçtiğimiz günlerde bir sokak röportajında CHP’li seçmenin vidosunu görünce bizim CHP’lilerle yaptığımız ve bu bahsettiğimiz diyalogların adeta ete-kemiğe bürünmüş halini izledim.

-Kimi destekliyorsunuz?

-Kemal beyi

-HDP ile yakınlığı hakkında ne düşünüyorsun?

Baştakiler gitsin de kimle yakınlaşırsa yakınlaşsın

-Yani HDP’nin PKK’nın siyasi uzantısı olduğunu biliyoruz.

-Biliyoruz

-Buna rağmen gelirse gelsinler diyorsunuz.

-Tabi tabi. Baştakilerden iyidir herkes

-PKK’da mı iyi?

-PKK iyi değil de. Baştakiler gittikten sonra problem yok.

-Ama Selahattin Demirtaş’ı çıkaracağım dedi. Kürdistan’ı kurmak istiyorlar.

-Onlar hallolur, onlar hallolur. Problem olmaz.

-Kandil'deki herkes Kılıçdaroğlu'nu destekliyor.

-Desteklesinler işte ne güzel.

-Teröristler mi?

-Evet desteklesinler.

Vallahi billahi CHP’li modern görünümlü, gözlüklü, küpeli CHP’li ile sunucu arasında aynen bu diyalog yaşandı. Etrafınızda konuşun, tartışın tüm CHP’liler maalesef böyledir.

Necip Fazıl Kısakürek'in yıllar önce söylediği “Bugün bizdeki muhalefet iktidarı düşürmek için vatanı düşürmeye bile razıdır” sözü görüyorsunuz güncelliği hiç kaybetmiyor.

CHP içinde yıllardır vatana ihanet olacak o kadar konu yaşandı ki CHP’liler hepsine karşı uyuşturulmuş gibi davranıyor. Atatürk’ün mirası, düşünceleri göz göre göre CHP içinde eriyor ama kimsenin umurunda değil… Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Atatürk’ün kurduğu parti, Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya çalışanların kucağında siyasi yolculuk yapıyor bir tane CHP’li bu durumdan rahatsız değil… CHP’liler PKK ile birlikteliği kutsuyor. Bu gidişat beni gerçekten Türkiye’nin geleceği adına ürkütüyor. Ürkmeyen varsa emin olun bir vatan kaygısı yok demektir.

Editör: Ferhat Erdemir