İşten çıkarılan eski bir Belediye çalışanı tarafından Kırklareli Belediyesi'nin Medya Şirketine yönelik kundaklama girişimi üzerinden siyasi mağduriyet oluşturma çabası boşa çıktı. CHP'li Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve kendilerine yakın medya kuruluşları olayı CHP'ye yönelik siyasi bir eylem olarak göstermeye çalıştılar. Ancak Kırklareli Valiliği tarafından olayla ilgili yapılan açıklamada ise saldırının işten atılan eski bir belediye çalışanı tarafından “bireysel intikam duygusuyla” gerçekleştirildiğinin tespit edildiği açıklandı. Bu açıklama, olayın gerçekleşme nedenini netleştirerek, siyasi spekülasyonlara da son verdi.

AK Partili Fatma Selim Baltacı'nın ölümüyle ilgili yeni gelişme AK Partili Fatma Selim Baltacı'nın ölümüyle ilgili yeni gelişme

Halk Tv-1Tele1Özgür Özel


Kırklareli Belediyesi'nin eski bir çalışanı tarafından gerçekleştirilen saldırı şehrin gündemine oturdu. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlar, saldırının CHP’yi hedef alan siyasi bir motivasyon taşıdığı iddiasını ön plana çıkardı. Yapılan bu açıklamalar sonrasında Kırklareli Belediye Binası'nın siyasi gerekçelerle kundaklandığı yalanı yanıltıcı bir şekilde yayıldı. 

Mehmetsiyam


'SEÇİMLE İLGİSİ YOK'

Kırklareli Valiliği´nden; belediyenin şirket binasında çıkan yangınla ilgili yapılan açıklamada, işten çıkarılan Ü.T.´nin intikam duygusuyla kundaklama olayını gerçekleştirdiği belirtildi. Açıklamada, "11 Şubat 2024 tarihinde saat 00.30´da Kırklareli Belediyesi BEYA Personel A.Ş.´ye ait bina 9 Şubat 2024 tarihinde işten çıkarılan personel tarafından kundaklama suretiyle ateşe verilmiştir. Eylemi gerçekleştiren şüpheli olaydan iki saat sonra İl Emniyet Müdürlüğümüzce yakalanmış ve adli tahkikatları tamamlanarak adli makamlara sevk edilmiştir. İşten atılan zanlının bireysel intikam duygusuyla gerçekleştirdiği menfur saldırı, bazı basın yayın kuruluşları ve sosyal medya hesaplarında gerçeğe aykırı bir şekilde `Demokratik seçim ortamına saldırı´ şeklinde lanse edilmiştir. Seçimlerle hiçbir ilgisi olmayan bu menfur saldırıyı kınıyorum. Seçimlerin huzur ve güven içinde geçmesi için her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz" denildi.

Valilik Açıklama


MHP'Lİ BULUT'TAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı Kırklareli Belediye Başkan adayı Derya Bulut ise yaşanan gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada, Kırklareli Belediye Başkanı Kesimoğlu’nun olayı çarpıttığını ve Kırklarelinin huzurunu kaçıracak provokasyonlara zemin hazırladığını belirterek şöyle konuştu: 
“BEYA Medya Ofisi’ne gerçekleştirilen menfur saldırıyı kınıyorum. Eski bir belediye çalışanının kendi husumeti ile yine belediyeyi hedef almış olması üzerine, henüz durum netleşmeden şehrimizin huzurunu bozan ve provokasyona sebep olan yorum ve yayınları da esefle takip ettiğimizi belirtmek isterim. Gelinen aşamada emniyet teşkilatımızın başarılı çalışmaları sayesinde olayın kısa sürede aydınlığa kavuşması memnuniyet verici olmuştur. Bu vesileyle yaşanan gelişmelerden olumsuz etkilenen vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, benzer olayların tekrar yaşanmamasını temenni ediyorum. Böylelikle şehrimizi yönetmekle sorumlu olanların her koşul ve şart altında sağduyu ve sabırdan ayrılmadan hareket etmelerinin ne derecede önemli olduğu da ortaya çıkmışken, provokasyona meyleden sorumluluların da yaşananlardan ders çıkarmış olmalarını umut ediyorum.”

Derya
Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut’un yaptığı sağduyu çağrısına yönelik açıklama sonrasında, sosyal medya üzerinden çok sayıda Kırklarelililerin, Mehmet Siyam Kesimoğlu’nu eleştirdiği görüldü.

Editör: Arda Erden