Çığ şehidine veda! Şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çığ felaketinde şehit olan Uzman Onbaşı Cihan Erat için Ataköy'de düzenlenen cenaze törenine katıldı. Erdoğan Cenaze töreninde, ''Bu aralar felaketlerle mücadele ediyoruz. Bir taraftan Van'daki hadise, bir tarafta İdlib'de yaşadıklarımız ama karşı tarafa da bedelini çok ağır ödettiklerimiz var. Şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak'' dedi.

Google Haberlere Abone ol
Çığ şehidine veda! Şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak
07.02.2020 15:16

Çığ felaketinde şehit olan Uzman Onbaşı Cihan Erat için Ataköy'de cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Cenaze namazının ardından konuşma yapan Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

O müjdeye kavuşmasını niyaz ediyorum. Gerçekten bu ara ciddi manada felaketlerle mücadelemiz var. Bir taraftan cephelerde savaşıyoruz, bir tarafta da şu anda çığ altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor. Tabi bunlar özellikle kaza ve kaderin bizler için bildiğimiz ama imanımızın gereği olarak da sabrettiğimiz konulardır. Biz buna sabredeceğiz. Ve Cihan kardeşimizin öncelikle ailesine rabbimden sabırlar niyaz ediyorum. Tüm milletimizin başı sağ olsun.

'Şehitler tepesi boş kalmayacak'

Fakat biz durmadan, yılmadan bu vesileyle şunu söylemek durumundayım. Bir taraftan Van'daki hadise, bir tarafta İdlib'de yaşadıklarımız ama karşı tarafa da bedelini çok ağır ödettiklerimiz var. Şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak. Ve şehitler tepesi boş kalmayacağı için de bizler de şehadete ürkerek korkarak değil adeta sevgili Peygamberimizin 'keşke ben de o makama ulaşsaydım' dediği gibi o şekilde yürüyeceğiz.

Şehit Cihan Erat, Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii'ndeki törenin ardından Edirnekapı Şehitliğine defnedilecek.

Yorumlar