Ciğerlerin devası o besinde! Her gün 1 avuç akciğerleri tertemiz yapıyor

Pek çok gıda hakkında doğru bilinen birçok yanlış var. Şimdi bunları sorgulamanın tam zamanı. Örnek olarak çikolata sağlığınız için zararlı bir yiyecek değildir. Bu çok yaygın olarak bilinen bir yanlış olmasıyla insanları da yanlış yönlendirir. Bilimin ışığında doğru bilinen yanlışları sizler için sıralıyoruz. İşte birçok insanın bilmediği sağlıklı beslenme tüyoları.

Ciğerlerin devası o besinde! Her gün 1 avuç akciğerleri tertemiz yapıyor - Sayfa 1

Beslenme tercihlerimiz genel sağlığımız üzerinde de oldukça etkilidir. Bu nedenle neyin iyi geldiğini bilmek ve onları tüketmeye özen göstermek büyük önem taşımaktadır.

Ciğerlerin devası o besinde! Her gün 1 avuç akciğerleri tertemiz yapıyor - Sayfa 2

MARUL SEÇERKEN DİKKAT

Marul seçimi yaparken görüntüsü ve dokusu dışında hepsinin benzer besin değerlerine sahip olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu çok da doğru değildir. Tercih edeceğiniz marul tipi sağlığınız için farklı yararlar sağlayabilir. Örneğin iceberg olarak bilinen ve sıkça tercih edilen marul, 100 gramında 1 gram protein ve lif içermesinin yanında folat ve K vitamini deposudur. Bu besin kalp ve kemik sağlığı için oldukça faydalıdır. Ancak en yararlı marul türü değildir.

Ciğerlerin devası o besinde! Her gün 1 avuç akciğerleri tertemiz yapıyor - Sayfa 3

Onun yerine tercih edebileceğiniz roman marulu aslında çok daha yararlıdır. 100 gramının içerisinde 1 gram protein ve 2 gram lif bulunmaktadır. Aynı zamanda içerisinde folat ve K vitamini iceberg maruldan çok daha fazladır. Aynı zamanda antioksidan etkisiyle kalp sorunlarına ve iltihaplanmaya karşı bire birdir.

Ciğerlerin devası o besinde! Her gün 1 avuç akciğerleri tertemiz yapıyor - Sayfa 4

DOĞRU EKMEK SEÇİMİ

Beyaz ekmekler dünya çapında oldukça popülerdir ancak besleyici özelliği pek yoktur. İçerisinde fazla kepekli tahıl bulunmadığından temel mineraller, vitaminler ve ek olarak liflerden yoksundur. Arada bir tüketilmesinde sorun yoktur ama sürekli olarak tercih edilmesi önerilmez.