Cilveli Kız filminin konusu ne, oyuncuları kimler? Cilveli Kız filmi ne zaman, nerede çekildi?

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Türker İnanoğlu'nun yaptığı Cilveli Kız filminin detayları merak ediliyor. Sinema severler, Cilveli Kız filminin konusu ne, oyuncuları kimler? Cilveli Kız filmi ne zaman, nerede çekildi? sorularına yanıt arıyor.

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Cilveli Kız filminin konusu ne, oyuncuları kimler? Cilveli Kız filmi ne zaman, nerede çekildi?

Başrollerinde Kartal Tibet ve Filiz Akın oynadığı Cilveli Kız bugün sinema severlerle   buluşuyor. Senaryosunu Fuat Özlüer yazdığı filmin ayıntıları merak ediliyor. Peki, Cilveli Kız filminin konusu ne, oyuncuları kimler? Cilveli Kız filmi ne zaman, nerede çekildi? İşte detaylar.

CİLVELİ KIZ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yeşilçam'dan birçok oyuncuyu buluşturan Cilveli Kız filmi, Kiraz ile Aydın’ın aşkını anlatır. Aydın, iş adamı Hayrullah Bey’in oğludur. Bir bar kadını olan Okşan’a âşıktır ve onunla evlenmek istemektedir. Hayrullah Bey, oğlunun Okşan’la evlenmesini istemez. Vapurda tesadüfen karşılaştığı işportacı Kiraz’a oğlunu Okşan’dan kurtarması için para teklif eder. Kiraz, sakat olan babasının ameliyat olması için bu işi kabul eder. Fakat bir oyun olarak başlayan Kiraz ile Aydın arasındaki ilişki aşka dönüşür. (İbrahim Veli Sözer)

CİLVELİ KIZ FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER, NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

1969 yılında çekimleri İstanbul'un çeşitli semtlerinde yapılan Cilveli Kız filminde rol alan oyuncular şöyle:

Kartal Tibet - Aydın
Filiz Akın - Kiraz
Feri Cansel
Hulusi Kentmen
Hüseyin Baradan
Moris
Necdet Tosun
Mümtaz Ener
Celal Yonat

Yorumlar