Çocukluk hayaliydi! İmran Uğur İstanbul'un tek kadın Jandarma Karakol Komutanı...

Gaziantep'te doğan İmran Uğur'un çocukluk hayali jandarma olmaktı. Doğduğu köyde heyecanla jandarma aracının peşinden koşan Uğur, büyüyünce de çocukluk hayalinin peşini bırakmadı. 29 yaşındaki İmran Uğur, İstanbul'un ilk kadın jandarma karakol komutanı oldu.

Çocukluk hayaliydi! İmran Uğur İstanbul'un tek kadın Jandarma Karakol Komutanı... - Sayfa 1

Gaziantep'te 4 çocuklu ailenin en küçüğü olan 29 yaşındaki İmran Uğur'un en büyük hayali jandarma olmaktı. Doğup büyüdüğü köyde jandarma aracını gördüğü an heyecanla peşinden koşan Uğur, hayalinin peşinin bırakmadı ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'ne girdi. 

Çocukluk hayaliydi! İmran Uğur İstanbul'un tek kadın Jandarma Karakol Komutanı... - Sayfa 2

2019 yılında akademiden mezun olan Teğmen Uğur, hayalini gerçekleştirmenin yanı sıra İstanbul'un ilk kadın jandarma karakol komutanı olma başarısını gösterdi. Uğur, Kilyos Jandarma Karakol Komutanı oldu.

Çocukluk hayaliydi! İmran Uğur İstanbul'un tek kadın Jandarma Karakol Komutanı... - Sayfa 3

Teğmen Uğur, tek kadın jandarma karakol komutanı olmanın gururunu yaşıyor: İmran Uğur, “Jandarma devletin vatandaşa açılan kapısıdır. Biz de çocukken Jandarma personelini görerek büyüdük. Hep hayalimde onlar gibi Jandarma olup vatan, millet, bayrak ve devlet için görev yapma hayali vardı. 

Çocukluk hayaliydi! İmran Uğur İstanbul'un tek kadın Jandarma Karakol Komutanı... - Sayfa 4

Büyüyünce çocukluk hayalimin peşinden koşarak hayalini kurduğum Jandarma teşkilatına bir kadın teğmen olarak katıldım. İstanbul Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde ve İstanbul Havalimanı Jandarma Koruma Tabur Komutanlığında çeşitli görevler üstlendim.