Cuma mesajları ve duaları 2019 | Resimli, yazılı, bol dualı cuma mesajları

Cuma mesajları ve duaları 2019 haberimiz ile sevdiklerinize bu mübarek günde iç ferahlatıcı bir sürpriz yapabilirsiniz. Müminlerin bayramı cuma gününde edilen dualar ve ibadetler, her zamankinden daha fazla kabul ediyor. Cuma mesajları ve duaları 2019'daki dua ve mesajları yakınlarınıza gönderebilir sosyal medyanızda paylaşabilir ve bu güzel günün bereketini hep birlikte yaşayabilirsiniz...

Google Haberlere Abone ol
Cuma mesajları ve duaları 2019 | Resimli, yazılı, bol dualı cuma mesajları
Editör Şenay Koca 22.02.2019 10:45

Cuma mesajları ve duaları 2019 haberimiz ile sevdiklerinize bu mübarek günde iç ferahlatıcı bir sürpriz yapabilirsiniz. Müminlerin bayramı cuma gününde edilen dualar ve ibadetler, her zamankinden daha fazla kabul ediyor. Cuma mesajları ve duaları 2019'daki dua ve mesajları yakınlarınıza gönderebilir sosyal medyanızda paylaşabilir ve bu güzel günün bereketini hep birlikte yaşayabilirsiniz...

Cuma mesajları ve duaları 2019, cuma gününde sevdiklerine güzel mesaj ve dua göndermek isteyen milyonlarca vatandaş tarafından araştırılıyor. Hem sağlık, hem bu dünya hem de ahiret yaşamı için en güzel dua ve dileklerin bulunduğu Cuma mesajları ve duaları 2019 haberimizi sizler için hazırladık. İşte cuma gününün faziletine nail olmak ve sevdiklerimizi mutlu etmek için gönderebileceğiniz o mesaj ve dualar...

Cuma mesajları ve duaları 2019

Sıkıntıda imdadıma yetişen, güçlükte desteğim, her an görüp gözeten Rabbim, beni muhafaza et, sonsuz kudretinle, bana yardım eyle! (İmam-ı Cafer Hazretlerinin Duasi)

Rabbim, Kıracağım zaman susmamı, kızacağım zaman sakinleşmemi, nefret edeceğim zaman affetmemi nasip et. Elimden ve dilimden tüm insanlığı emin eyle ya Rabbi. Bilmediğim, görmediğim, duymadığım şeylerin şerrinden sana sığınırım. İyi kalplilerle, doğru sözlülerle, halis niyetlilerle hemhal olmayı nasip et Allah’ım!

Yarabbi! Bana merhamet et. Beni rahmet ve merhametin ile kurtuluşa ulaştır. Ey Rahim, Razık, Kaim, Rahman, Yüce olan Allah’ım! Senden başka kimsem yok. Hamd sanadır. Bu vesvese ve alçalmalardan sana sığınırım. Kalbimden gölgeleri uzaklaştır. Amin... Amin... Amin...

Bedenime afiyet veren, ruhumu bana iade eden ve bana kendisini zikretme imkanı veren Allah'a hamd olsun. Âmîn. (Tirmizî, "De'avât", 20)

Allahümme ya mufettiha’l-ebvab iftah lena hayre’l-bab! Ey kapıları açan Allah’ım! Bizim için en hayırlı kapıyı aç.

Yarabbi beni geçmişteki yaşantımdan daha güzel kıl! Nefsime karşı savaşımda bana güç ver. Bana ve inancıma zarar veren insanları hayatımdan uzaklaştır. İmanı en güzel biçimde yaşayan, layıkıyla hamd eden, vesveselere karşı dik duranlardan eyle beni Allahım!

"Allahım! Hatalarımı kar ve soğuk su ile temizle. Beyaz elbiseyi kirden temizlediğin gibi kalbimi de hatalardan arındır." (Nesaî, “Taharet”, 49; Ayrıca bk. Buhârî, “De'avât”, 38, 43-45;Müslim, “Zikir”, 49)

Ey işitici, beni işit. Ey kırıkları düzelten, beni düzelt. Ey ayıp ve kusurları örten, benim de ayıp ve kusurlarımı ört. Ey Rahman, bana merhamet et!

Allah’ım! Bizleri ödeyemeyeceğimiz borçtan, taşıyamayacağımız kederden, tahammül edemeyeceğimiz acıdan muhafaza eyle!

Allah’ım, Senden iffetli yaşamayı; dünyam, dinim, aile fertlerim ve malım hakkında sağlığı ve güvenliği istiyorum.

Allah’ım, bize düşmanlık edenlere karşı bize yardım et. Bize musibet verme. Bizi, bize acımayanların saldırılarına teslim etme Allah’ım!

"Allahım! Beni iyilik işledikleri zaman sevinen ve kötülük yaptıkları zaman bağışlanma dileyen kullarından eyle." (İbn Mâce, "Edeb",57)

 

"Ey Hay ve Kayyum olan! Sadece Senden yardım isterim; Hayatımı düzelt, gözümü açıp kapayıncaya kadar bile beni nefsimle baş başa bırakma." Hz.Muhammed (s.a.v) (Hakim)

“Ey Rabbimiz! Gerçekten biz; ‘Rabbinize inanın’ diye çağıran bir davetçiyi işittik, hemen iman ettik. Ey Rabbimiz! Günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört ve canımızı iyilerle beraber al.” Âl-i İmran Suresi, 193

Allah’ım! Bizleri nimetlerine şükreden, takdirine rıza gösteren, belâ ve musibetlere sabreden, korktuklarından emin, umduklarına nâil olan bahtiyar kullarından eyle!

"...Allah’ım! Yaparak ve geciktirerek işlediğim, açıktan ve gizli olarak işlediğim kusurlarımı bağışla. Sen, öne alan ve önce olansın. Sen, geriye bırakan ve sonsuz olansın. Senin her şeye gücün yeter." (Buhârî, "De’avât", 60; Müslim, "Dua", 70; Hâkim, "De’avât", No:1883 )

“Ey Rabbim! (Bunlar) küçükken beni (acıyıp) yetiştirdikleri gibi (sen de şimdi) onlara acı (ve esirge).” de. İsra Suresi, 23-24

"Allah'ım! Cehenneme götüren fitneden, Cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım." (Ebu Dâvûd, "Vitr", 32)

 

Allahım! Mal, aile, çocuk olarak insanlara verdiklerinin hayırlısını dilerim, sapıtan ve saptıranları değil.

Allah’ım! Dert verip derman aratma! Dayanılmaz acılar yaşatma! Bizleri darda ve zorda bırakma! Senden başkasına muhtaç etme. Ey kalpleri çeviren Allah’ım! Benim kalbimi dinin üzere sabit kıl. Ey Rabbimiz! Bize katından rahmet gönder ve bize içinde bulunduğumuz durumdan bir çıkış yolu göster!

Allah im kalbimi temiz halis ve dosdoğru eyle sen niyetlerimizi bilensin entrikalardan iki yüzlerden uzak eyle hayırlı dostlar nasip eyle ...

Allahım! Gelecek için kaygılanmaktan ve geçmiş için üzülmekten sana sığınırım.Acizlikten ve tembellikten sana sığınırım.Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borcumu ödeyememekten ve insanların kahrından sana sığınırım. . (Ebu Davud)

” Ya İlahî! Mülk de, bu kul da Sen’indir. Ben aciz bir kulum. Benim niyetimi ve esrarımı en iyi Sen bilirsin Mal ve mülk maksadım değildir. Yalnız Sen’in rızanı isterim.

Yorumlar