Cumhur İttifakı Adayı Özhaseki, TÜRKGÜN'e konuştu: Eli kanlı teröristlerin oylarını istemiyorum

‘Biz, MHP ile devletin bekası üzerine, milletin bütünlüğü ve vatanın bölünmezliği noktasında bir mutabakat sağlayarak ittifak yaptık’ diyen Mehmet Özhaseki, ‘Zillet ittifakı riyakar davranıyor. Ben bölücü terör örgütünün oylarına talip değilim. Kürt kardeşlerimizin oylarına talibim’ şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı Adayı Özhaseki, TÜRKGÜN'e konuştu: Eli kanlı teröristlerin oylarını istemiyorum
15.03.2019 10:00

KADİR YILDIZ / TÜRKGÜN

CUMHUR İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki gazetemiz TÜRKGÜN için seçim çalışmalarını değerlendirdi. Ankara’da kendisine yoğun bir ilgi ve sevginin olduğu Özhaseki, seçim gezilerine sabahın erken saatlerinde başlıyor, gece geç saatlere kadar devam ediyor ve vatandaşın ilgisinden oldukça memnun. Özhaseki, “Zillet ittifakına 31 Mart’ta büyük bir ders vereceğiz” dedi.

SORU: PKK’nın siyasi uzantısı HDP, Ankara’da aday çıkarmadı ve Cumhur İttifakı’nın karşısındaki adaya destek vereceğini ifade etti. Bu konu hakkında ne söylemek istersiniz?

CEVAP: Eskilerin bir deyimi vardır “Malumun ilamı” diye. Yani herkes tarafından bilinen, anlaşılan ama dile getirilmemiş bir şeyin tamamen ortaya çıkması, söylenmesi demektir. İfşa oldular. Zillet ittifakının CHP ve İP arasında yapıldığını söylemişlerdi. Ama biz başka ortaklarınız da var, onları da açıklayın diyorduk. Sonunda destek vererek bunu da ifade etmiş oldular. Biz, MHP ile devletin bekası üzerine, milletin bütünlüğü ve vatanın bölünmezliği noktasında bir mutabakat sağlayarak ittifak yaptık. Cumhur İttifakı’nı da anlı şanlı olarak her yerde anlatıyoruz. Ama bunlar riyakar. Birisi sözde Atatürk’ün partisi, diğeri de sözde “Ülkücülüğümüzü yaşayamıyoruz” diyerek yeni kurdukları partide ne yaptıkları neci oldukları bilinmeyen ama iktidarın aleyhine herkesle ittifak edebilen bir parti. FETÖ’nün desteğini sosyal medyaya bakınca da görüyorsunuz. Bu aslında bir kıyamet alameti ama şerde ittifak üzere birleştiler. Biz de onlara diyoruz ki; Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da meydanlarda aziz Türk milleti kurdu. Madem siz karşımızdasınız, topunuz gelin, Allah’ın izni ve milletin desteğiyle, hepinize 31 Mart’ta büyük bir ders vereceğiz.

CUMHURBAŞKANIMIZ VE SAYIN BAHÇELİ, BEKAYI SIRTLADI

Zillet ittifakı, beka meselesi ile yerel seçimlerin ilgisinin olmadığını ifade ediyorlar. Yerel seçimler beka meselesi mi?

Bugüne kadar varlıklarını birbirlerine düşmanlık üzere kurmuş olan yapılar/siyasi teşekküller bir arada. Ne için? AK Parti ve MHP’ye karşı, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bahçeli’ye karşı bir araya geldiler. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bahçeli, 15 Temmuz hain FETÖ kalkışmasından beri Türk devletini ve bekasını, Cumhur İttifakı’yla sırtlamış durumdadır. Takiben yapılan güney sınırımızda terör devleti kurma girişimlerini, ekonomik operasyonları bu iki liderin feraseti ve birlikteliğinde temsil edilen Cumhur İttifakı püskürtmüştür. İttifakımızın Türkiye’ye en büyük armağanı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Zillet, 24 Haziran seçimlerinden sonra “Bu bloğu koruyacağız. Büyükşehirlerde zafer kazanıp parlamenter sistemi geri getireceğiz” demiştir. Yani devletin yönetim sistemini, hükümet etme tarzını tartışmaya açacaklar. Henüz yeni yeni oturmaya başlayan bir sistemi tartışmaya açmak, devlete ve millet ihanettir. Bir beka tehlikesidir. Güney sınırımızda kurulmak istenen terör devleti, FETÖ ve benzeri örgütler, uluslararası ölçekte Türkiye’nin güçlenmesine tepki olarak verilen ekonomik ve diplomatik hücumlar bir beka meselesidir. Türkiye bunlarla meşgulken, Cumhur İttifakı devletin bekasını muhafaza ederken, CHP lideri sık sık Avrupalı büyükelçilerle kapalı toplantılar yapıyor. Onun için elbette bu saydıklarımız, onlar için bir beka meselesi olarak görülmeyecektir, hiç şaşırmadık. Çünkü biz Türk milleti ile toplanırız. O yüzden başını CHP’nin çektiği zilletin bu saydıklarımızı bir beka meselesi görmemesi çok normal.

Mansur Yavaş’ın yasa dışı örgüt mensuplarını işe alacağı iddiaları sosyal medyada çok ses getirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da “HDP, zillet ittifakı içerisindeki bütün partilere 299 aday, belediye meclis üyesi ve il genel meclisi üyesi vermiş” dedi. Bu konuda ne söylemek istersiniz?

Listeler ilan edildi. Herkesin adayı ve adayları belli. Kim milletin adamını koymuş kim Kandil’in elemanlarını koymuş bunları milletimiz biliyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı bloğu kendi yanına çekmek için Atatürk ilke ve inkılaplarını hiçe sayan, CHP’yi bölücü odakların yuvası haline getirenlerin listelerinde HDP kontenjanı bulunmasına şaşmamak gerekir. 20. yüzyıl Türkiye’sinin en büyük zulümlerinden birisi olan 12 Eylül Ülkücü Kuruluşlar davasının iddia makamının oğlunun açıklamaları ortada. Hem darbecilerin gölgesi altında, ideolojik takıntılarla iddialar yazan babasını teyit ediyor hem de terör örgütünün uzantısı parti ve mensuplarını sosyal medyada defalarca övmüş birisi. Buna “al gülüm ver gülüm” deniyor. Çok şükür ki milletimiz bunları görüyor. Oyunu bozacak olan da aziz milletimizdir.

O LANET ÖRGÜTÜN OYLARINI İSTEMİYORUM

Mansur Yavaş, bir televizyon programında “Bir belediyenin olmazsa olmazı insanlara temiz hava vermesi. Bu, yerel yönetimler özerklik şartında da var” dedi. Kılıçdaroğlu’nun da bu yönde açıklamaları var. Sizce mesaj neydi?

Oyları hesaba katarak zafer kazanma peşinde olanların sözü olur ancak bunlar. Aleni şekilde söyleyemediği için karanlıkta göz kırpmaya çalışıyor. Sanıyor ki millet görmez, duymaz ve anlamaz. Ayrıca bunu diyerek de Türkiye’de istikrarsızlık üzerinden kontrol isteyen Batılı merkezlere de selam göndermiş oluyorlar. Biz her şeyi biliyoruz. Allah’ın izni ve Türk milletinin sandıktaki desteğiyle bunların hepsine mani olacağız. Ben daha önce de ifade ettim: “Kanlı katillerin, o lanet örgütün hiçbir şeyini istemiyoruz. Ancak tüm Kürt kardeşlerimizin oylarına talibim.”

KILIÇDAROĞLU OTURDUĞU YERİ BİLMEZ

Sayın Kılıçdaroğlu, hala sizden ithal aday olarak bahsediyor. Bu söylem Ankara seçmeninde karşılık buluyor mu?

Sayın Kılıçdaroğlu gerçekten ibretlik birisi. Üzülüyorum kendisine. Oturduğu yerin adını bilmeyen birisi. Hatırlarsınız 2010 referandumu olmuştu. Kütüğünü takip eden bir tane asistanı, danışmanı da olmadığı için oy kullanamamıştı. Böyle garip birisi. Siyasette ne yaptığını bilmeyen, ne aradığının farkında olmayan bir zat. Beni de hasım bellemiş durumda. Sayın Kılıçdaroğlu, aynaya baksın. En büyük ayıp ise Tunceli’den gelip Atatürk’ün partisinin başına geçmesi. Sonra İzmir’e gidip aday olmuş. Partisi onu İstanbul’dan da aday yapmış. Bana, ‘Kayserili birisinin aday olması ayıp’ diyen adam, sen bir kere aynaya bak. İki tane belediyeleri var. Çankaya’daki arkadaş Tuncelili, Yenimahalle’deki arkadaş ise Afyonlu. O ne olacak peki? Kimse dünyaya gelirken memleketini, ailesini seçemez. Öğrencilik yıllarım Ankara’da geçti. Çocuklarım burada okudu. Kaç dönemdir vekillik yapıyoruz, Bakanlık yaptım. Ankara’yı Kılıçdaroğlu’ndan 10 kat daha iyi bildiğim kesin. Burası başkent. Her memleketten, her renkten insan var burada. Ankara’ya hizmet ederek öz Ankaralı olacağım inşallah.

EKSİĞİMİZ OLURSA, HESAP SORSUNLAR 

Kitapçığımızda şöyle dedik: “5 sene sonra eksik proje gören olursa kapımız açık, hesap sorsun.” Bizden başka kimse de böyle bir şey yapamadı. 111 büyük projemizi ilan ettik. Kültürden ulaşıma, eğitimden sosyal donatılara kadar pek çok alanda projemiz var. Ankara’da 411 adet tescilli eser var. Roma’dan, Selçuklu’dan, Osmanlı’dan ve cumhuriyetin ilk yıllarından kalma onlarca eser. Biz bunları ortaya çıkaran iki hat hazırladık. Ankara’yı bu proje ile kültür turizminin ve inanç turizminin başkenti yapacağız.

Yorumlar