Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok AK Parti Gölbaşı Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı.

Açılışa, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, MHP Ankara İl Başkanı Alparslan Doğan, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Cumhur İttifakı Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Ramazan Şimşek, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cemal Güngör, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ülkü Efe Demirhan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Çakmak, Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Ömer Şanlı, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Musa Şahin, ve Cumhur İttifakı Parti Üyeleri katıldı.

Altinok

“DEM’İN EMRİNE VE HİMAYESİNE GİREN BİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAR”

Açılışta konuşan Turgut Altınok, DEM Parti’nin Ankara’da üç ilçede CHP ile kent uzlaşısı yaptığı açıklamasını hatırlattı. Gölbaşı'nın DEM ile işbirliği yapanlara oy vermeyeceğini söyledi. Altınok şöyle konuştu:

“DEM ile ittifak yapan DEM’in emrine ve himayesine giren bir Büyükşehir Belediye Başkanı var. Ankara Milli Mücadelemizin merkezidir. Ankara'ya İngiliz pranga vuramadı. Atatürk'ün ‘ya istiklal ya ölüm’ diyerek başlattığı Milli Mücadelede Ankara kimseye boyun eğmedi. 31 Mart'ta Gölbaşılı ve Ankaralı hemşehrilerimiz hesap soracak.”

“İLKE VE OMURGA OLMALI”

Mevcut Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının MHP’de siyaset yaparken partisinin genel başkanına yazdığı mektubu hatırlattı. Siyasette ilkenin önemine dikkat çekti. Altınok sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milliyetçi Hareket Partisi’nde iken aday olduğunda bir konuşması var. Diyor ki ‘MHP'liyim, ülkücüyüm diyenlerin yeri burasıdır. Bunun dışındakiler kemik yalayıcılarıdır. Ben partisini satanlardan dönenlerden değilim. MHP, CHP’leştiği için MHP'den istifa ediyorum’ diyor. Hem bunu söylüyor hem de gidiyor Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday oluyorsun, bu ilkesizliktir. Yahu hangi dediğin doğru? Adamın ilkesi olur. Adamın omurgası olur. Vatanı bölmek isteyenlerle iş birliğinde olan onların koltuğunun altına giren, dilleri lal olan bir Büyükşehir Belediye Başkanı’na oy verecek misiniz. Şehitlerimizin kemikleri sızlar.”

2 YIL İÇİNDE GÖLBAŞI’NIN TÜM SORUNLARI GİDERİLECEK

Altınok Gölbaşı’nda sosyal belediyecilik ve sosyal destek çalışmalarına ilişkin projelerini şöyle anlattı:

“2 yılda Gölbaşı'nın bütün köylerinin altyapısı, kanalizasyon, su problemi olmayacak. Gölbaşı'nda tarımı destekleyeceğiz. Ankara'yı tarım başkenti yapacağız. Çiftçimize 500 litre mazot vereceğiz. Köylerden su aboneliğine para almayacağız. Ev yaparken 12 yerden imza almak zorunda kalmayacaksınız. Köylerde suyun metreküpünü 50 kuruşa indireceğiz. Tohum desteğini 2 tonla 5 ton arasına çıkaracağız.  Hayvancılığı destekleyeceğiz, büyükbaş ve küçükbaş hayvan desteği sağlayacağız. Emeklilerimize 5 bin lira destek vereceğiz.  400 lira verilen desteği 2 bin 500 lira vereceğiz. Doğalgaz desteğini 500 liradan 1000 liraya çıkaracağız, 3 ay değil 4 ay vereceğiz. Üniversite öğrencilerimize ulaşım ücretsiz olacak, otobüsçülerimizi de mağdur etmeyeceğiz paralarını ödeyeceğiz. Dar gelirli vatandaşlarımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız.”

Altınok, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının şu anda arsaları sattığını belirterek, “Bu arsalar AK Parti döneminde oluşturuldu. Şu anda Ankara'da mirasyedi bir Büyükşehir Belediye Başkanı var. Sen o arsaları satacağına kat karşılığı verseydin, ev yapsaydın dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapardın. Kira fiyatları da düşerdi” dedi. 

Konuşmasının ardından Altınok, Gölbaşındaki Seçim Koordinasyon merkezinin açılışını yaptı.

Editör: Haber Merkezi