Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Sirkeci- Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi Açılış Töreni'nde konuştu.

Kurum'un konuşmasından satır başları şöyle:

Şimdi biz de onlar yapamaz, Murat Kurum yapar diyerek bizleri onurlandıran ve sorumluluk yükleyen Cumhurbaşkanımızın huzurunda halkımızda İstanbul'umuza söz veriyoruz. Biz sadece milletimizin sözüne kulak vereceğiz. 2019'dan önce başlattığımız metro inşaatlarının temellerine beton dökenlerin dönemini 31 Mart akşamı bitireceğiz.

Bu şehrin kayıp yıllarının hesabını tek tek soracağız. İstanbul'umuzu 1 Nisan'dan itibaren orada milletimizle el ele vererek en büyük ulaşım yatırımları ile buluşturacağız.

Ne mutlu ki bu yiğitlere, ne mutlu güzel adamlara, ne mutlu eser adamlarına diyorum. İnşallah biz de 1 Nisan'dan sonra hedeflerimize aynı şuurla, aynı derle koşacağız, ne yapıyorsak İstanbul'un kadınları ile gençleri ile birlikte yapacağız. Bugün bu alanı dolduran değerli kardeşlerimizle birlikte yapacağız. 5 yıldır ehliyetsizliğin, liyakatsizliğin pençesinde kıvranan İstanbul'umuzu gerçek belediyeciliğe kavuşturacağız.

Ben bu duygularla Türkiye'nin ulaştırma vizyonunu çizen, bugün 70'inci yaşına giren milletin lideri, ümmetin lideri sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. İyi ki varsınız.

Bu yatırımı bahane üretmeyen, İstanbul'un yarınları için uğraşan sayın Abdulkadir Uraloğlu'na ve geçmiş bakanlarımıza, buradaki tüm mühendislerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum hepinizi saygı ile hürmetle selamlıyorum.

Kaynak: Haber Merkezi