İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Bakırköy’de esnaf ziyaretlerinde bulundu, vatandaşlarla sohbet etti.

“ÖNCELİĞİM İSTANBUL’U DEPREME HAZIRLAMAK”

İstanbul’da 39 ilçede dönüşüm ofisleri açacaklarını belirten Kurum ‘’En büyük önceliğim İstanbul’u depreme hazırlamak, olası depremlere hazır olmak. Yeter ki milletimiz dönüşmek istesin.’’ dedi. Elazığlı olduğunu belirten ve ‘’Elazığ’a çok hizmetiniz oldu.’’ diyen esnafla sohbet eden Murat Kurum, ‘’Elazığ’ın fahri hemşehrisiyim.’’ şeklinde konuştu.

Bakirkoy Murat Kurum

İBB’YE ÇEVRE TEPKİSİ

Geri dönüşüm için atık yağları topladığını belirterek, ‘’Sizin bize desteğiniz var. Bizde doğayı korumak için çalışıyoruz’’ diyen vatandaş ile sohbet eden Murat Kurum, ‘’Çevrecilik ne kadar önemli vatandaşımız söylüyor. Çevrecilikten anlamayanlar bizim çevre yatırımlarımızı bırak devam ettirmeyi, geri söküyorlar.’’ diyerek mevcut Büyükşehir Belediyesi’nin iptal ettiği ‘’Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’’ projesine atıfta bulundu.

Murat Kurum Bakirkoy

Seçim takvimi işliyor Seçim takvimi işliyor

Bir çocuğa oyuncak kepçe hediye eden Kurum, ‘’Bununla İstanbul halkının sorunlarını çözmek için çalışacaksınız. Metrolar yapacaksınız.’’ dedi.

“TÜM ENERJİMİZİ İSTANBUL’A VERECEĞİZ”

Tüm enerjilerini İstanbul’a vereceklerini söyleyen Kurum, ‘’Seçim sonrasında da seçim öncesi gibi  sahada olursunuz inşallah.’’ şeklinde konuşan bir vatandaşa da ‘’5 yıl bakanlık yaptım. 81 ile gittim. Her afette, selde vatandaşımızın yanında oldum. Söz verdim, sözümü tuttum.’’ sözleriyle yanıt verdi.

Dershaneden dönen gençlere başarılar dileyen Murat Kurum’a esnaf ziyaretinde AK Parti Bakırköy Belediye Başkan Adayı Ali Talip Özdemir eşlik etti.

Editör: Ferhat Erdemir