Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankara'da "sosyal medya ve konser belediyeciliği" yapıldığını ifade ederek, eleştirilerde bulundu.

Son 5 yılda Ankara'ya katma değer kazandıracak bir projenin hayata geçirilmediğini dile getiren Altınok, "Biz sosyal medya belediyeciliği değil, sokaklarda her gün gecelere kadar vatandaşlarımızla beraber olduk. Sokakta bir hizmetkar olmanın seve seve onurunu taşıdık. Keçiören Belediyesinin bütçesi ABB'nin bütçesinin 45'te 1'idir. Fakat bu bütçe ile ABB'den daha çok eser ve hizmet ürettik." diye konuştu.

"VERDİĞİ SÖZLERİN YÜZDE 90'INI TUTMADI"

Murat Kurum'un Bozkurt işareti muhalefeti rahatsız etti! MHP'li Eyüp Yıldız: Yap bir Bozkurt dünya görsün Murat Kurum'un Bozkurt işareti muhalefeti rahatsız etti! MHP'li Eyüp Yıldız: Yap bir Bozkurt dünya görsün

Altınok, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın Ankaralılara verdiği sözlerin yüzde 90'ını tutmadığını, bunları ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşacağını söyledi.

ABB Başkanı seçildiğinde Ankaralılara hak ettiği hizmetleri sunacağını aktaran Altınok, şöyle devam etti:
"Ankara 100 yılda aldığı hizmetten fazlasını 5 yılda alacak. Bu da abartı değildir. Yardım lafını asla doğru bulmuyorum. Biz yıllarca Keçiören'de vatandaşımızın parasını vatandaşımıza verdik ama bir kare fotoğrafımız yok. Yardım olarak değil vatandaşımızın hakkını vatandaşımıza fazlasıyla vereceğiz. İnşallah birçok eser ve projelerimiz var. Bunları yakında kamuoyuna anlatacağız. Sizlerden ricamız gece gündüz demeden çalışacağız. AK Parti ile MHP teşkilatlarımız arasında ayrı gayrı yoktur. Hepimiz başkentliyiz. Biz çalışmaya seve seve talibiz. Çalışmaktan da asla yorulmam. Ankara, sokaklarında bir büyükşehir belediye başkanı görecek. Sizlerin destekleriyle Rabb'imin yardımıyla Ankara'da 'Altınçağ' başlıyor inşallah."

Kaynak: AA