Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İtalya ve İspanya'ya mektup

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tıbbi yardım malzemesi ulaştırılan İspanya ve İtalya Başbakanlarına mektup yazdı. Erdoğan, 'Türkçemizde 'Dost kara günde belli olur' diye bir atasözü vardır. Bu anlayışla, NATO'nun Avrupa-Atlantik afet mukabele eşgüdüm merkezi aracılığıyla da iletmiş bulunduğunuz yardım çağrınıza cevaben, bugün hava kuvvetlerimize ait bir uçakla ülkenize tibbi yardım malzemesinin intikalini sağlıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İtalya ve İspanya'ya mektup
02.04.2020 14:06

Dostluğun nişanesi olarak, geçtiğimiz günlerde Türk Kızılay’ı aracılığıyla İtalya’ya yardım malzemesi göndermiştik. NATO’nun Avrupa-Atlantik Afet Mukabele Eşgüdüm Merkezi (EADRCC) aracılığıyla iletmiş bulunduğunuz yardım çağrınıza cevaben de, askeri kanallarımızdan ilave malzeme sevk ediyoruz. Ayrıca, salgınla mücadelede İtalya’nın acil ihtiyaç duyduğu tıbbi malzemelerin ülkemizden ihracatı konusunda, elimizden gelen tüm kolaylığı sergiledik.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, tıbbi yardım malzemesi ulaştırılan İspanya Başbakanı'na mektup:

Türkçemizde “Dost kara günde belli olur” diye bir atasözümüz vardır. Bu anlayışla, NATO’nun Avrupa-Atlantik Afet Mukabele Eşgüdüm Merkezi (EADRCC) aracılığıyla da iletmiş bulunduğunuz yardım çağrınıza cevaben, bugün Hava Kuvvetlerimize ait bir uçakla ülkenize tıbbi yardım malzemesinin intikalini sağlıyoruz.

Yorumlar