Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'da açıklamalar yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

Google Haberlere Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'da açıklamalar yaptı
06.03.2019 15:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

10 aylık hasretin ardından tekrar Malatya'dayız.Daha önceki seçimlerde olduğu gibi yine bizi yalnız bırakmadınız. Rekor bir oyla Cumhur İttifakı'nı bağrınıza bastınız. Bizde millete efendilik yoktur, hizmetkarlık vardır. Bizde sandıktan çıkan her oya sorumluluk olarak bakmak vardır. Bizim siyasi anlayışımız bellidir. Bölücü terör örgütünün birlikte olduğu CHP, sözde İP, Saadet 4'lü çete 31 Mart'ta sandıklarda Osmanlı tokadı vurmaya var mıyız?

Sizlerin emanetine asla halel getirmeyeceğiz. Tevazumuzdan hizmet aşkımızdan kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Sizlerden 31 Mart günü sandıklara gözünüz gibi bakmanızı istiyorum. Yine güçlü tarihi bir destek bekliyoruz.

Sadece sandığa gitmekle kalmayacağız. Herkesi vatandaşlık görevini yapmaya davet edeceğiz. Muhalefet ısrarla 31 Mart seçimlerini önemsizleştirmeye çalışıyor.

Suriye'nin kuzeyindeki terör koridorlarıyla nasıl mücadele edeceğimize dair tek bir fikir bile geliştirmiyorlar. Bırakın mücadelemize destek vermeyi, çoğu zaman menfaatlerimizi korumak için attığımız adımlardan rahatsız oluyorlar. Karadeniz'de Ege'de Akdeniz'de mücadeleleri yaşanıyor haberleri yok.

Stratejik adımlardan dahi rahatsız oluyorlar. Türkiye tarihinde ilk kez kendi gemileriyle Doğu Akdeniz’de doğal gaz arıyoruz. CHP bunu bile dillerine doluyor. Meclis kürsüsünde Rumlarla aynı dili konuşup Rum tezlerine sözcülük yapıp Yunan gazetelerine manşet oluyorlar.

Milli hassasiyetleri bir tarafa bırakırsanız oradan oraya savrulmaktan kurtulamazsınız. CHP cehaletle gaflet arasında gidip gelmektedir.

Mevcut yönetim altında CHP, milli irade düşmanları tarafından kullanılan bir koçbaşına dönmüştür. Bugün CHP tarihinin en büyük kimlik bunalımını yaşamaktadır.

PKK'nın Suriye kolu olan YPG'nin Türkiye için tehdit olmadığını söylüyor. Bay Kemal 23 bin TIR dolusu silahla donatılan, binlerce insanı katleden katil sürüsünü Kanarya Severler Derneği gibi mi görüyor? Zeytin Dalı Harekatı öncesinde Hatay'a yapılan ciddi tacizlerden de mi haberin yok bay Kemal? Sınır illerimize atılan roketleri de mi duymadın bay Kemal? 9 kere mağlup oldun yine koltuğunda oturuyorsun. Kendi ülkesinin yüzleştiği tehditlerden bu kadar uzakta bir muhalefet partisi dünyanın hiçbir yerinde yok. Türkiye'de artık muhalefet açığı değil, devşirme muhalefet sorunu vardır.

CHP'ye gönül vermiş kardeşlerimin gidişatla ilgili ciddi kaygılarının olduğunu biliyorum.

Şimdi de Erdoğan HDP'ye oy verenleri terörist ilan ediyor diye yalan uyduruyorlar. Hiç bir yerde benim böyle bir ifadem olmamıştır ama başındakiler olarak sizler teröristsiniz. Sizler bu terör örgütne destek verdiniz veriyorsunuz. Belediyelere gönderilen paraları Kandil'e gönderen sizsiniz. Aynı şeyler olursa kayyum konusunda aynı yargımız aynı kararı alacaktır. Biz bu millete hizmetkar olmaya geldik, efendi olmaya değil. Siz o terör örgütlerine sırtınızı dayama devam edin, biz de sırtımızı halkımıza ve Allah'a dayıyoruz.

Bizler Cerablus'ta, Afrin'de onurlu mücadeleyi vermeseydik yapılan saldırıların neticesi farklı olabilirdi. Bu ittifak milletin geleceğine pusu kurma ittifakıdır. Bir yıkım ittifakıdır. Bu seçim belediye başkanlıkları yanında bir beka seçimidir.

 

MALATYA'YA 20 KATRİLYONLUK YATIRIM

Eski Malatya'daki Ulu Camii, Söğütlü Camii tüm Türkiye'nin bin yıllık tapusudur. Son 17 yılda Malatya'ya 20 katrilyon liralık yatırım yaptık. Turgut Özal Üniversitesi'ni Malatya'ya kazandırdık. Malatya olimpik yüzme havuzunun yapımı sürüyor Eski stadın olduğu yere millet bahçesi yapmak için kolları sıvadık. Yakında ona da başlıyoruz.

Eski Malatya'daki Ulu Camii, Söğütlü Camii tüm Türkiye'nin bin yıllık tapusudur. Son 17 yılda Malatya'ya 20 katrilyon liralık yatırım yaptık. Turgut Özal Üniversitesi'ni Malatya'ya kazandırdık. Malatya olimpik yüzme havuzunun yapımı sürüyor Eski stadın olduğu yere millet bahçesi yapmak için kolları sıvadık. Yakında ona da başlıyoruz.  Millet bahçesinin bir yanınan da millet kıraathanesi yapıyoruz. Ben kıraathane diyorum CHP kumarhane diyor.

800 yataklı şehir hastanemizin de için de olduğu toplam 49 sağlık tesisimizi Malatya'ya kazandırdık. Battal Gazi'ye 300 yataklı devlet hastanesi yapıyoruz. 21 sağlık tesisinin plan ve projesini devam ediyor. Yaşlılarımıza, engellilerimize 2 katrilyon lira kaynak aktardık.

İmar barışıyla Malatya'da 88 bin 500 vatandaşımızın sıkıntısını çözdük. Malatya'ya 13 atık su arıtma tesisi kazandırıyoruz. Toplam 61 ecdat yadigarı eserimizin restorasyonunu yaptık.

Malatya çevre yolunun yapımı sürüyor.

Malatya Havalimanı'nı modernize ettik.

174 bin dekar araziyi sulayacak Yoncalı Barajı'nın inşaat çalışmaları devam ediyor

17 yılda çiftçilerimize toplamda 1,3 katrilyon lira tutarında tarımsal destek verdik.

Yorumlar