Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Geldikleri gibi değil, kaçarak gittiler

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıl dönümü nedeniyle paylaşımda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Geldikleri gibi değil, kaçarak gittiler
09.09.2020 19:20

Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

"Geldikleri gibi güle oynaya değil, 9 Eylül 1922'de İzmir'den kaçarak gittiler. Aziz milletimizin büyük zaferlerle dolu hürriyet ve istiklal mücadelesi 98 yıl önce bugün işgalci güçlerin Anadolu topraklarından temizlenmesiyle taçlandı" dedi.

Oktay'dan KKTC mesajı 

Öte yandan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptığı başka açıklamada;

"Ülkemizin KKTC'ye bakışı hiçbir zaman kazanç hevesinin ürünü olmamıştır. Biz Kıbrıs Türkü'nün ürettiği, ilerlediği ve refah seviyesinin arttığı bir ada arzusundayız" dedi. 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, " Ülkemizin KKTC'ye bakışı hiçbir zaman kazanç hevesinin ürünü olmamıştır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, video konferansı yöntemiyle katıldığı KKTC Ekonomik Örgütler Platformunda açıklamalarda bulundu.

KKTC hakkında açıklamalarda bulunan Oktay, "Ülkemizin KKTC'ye bakışı hiçbir zaman kazanç hevesinin ürünü olmamıştır. Biz Kıbrıs Türkü'nün ürettiği, ilerlediği ve refah seviyesinin arttığı bir ada arzusundayız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar