İlk eylemini biri çocuk olmak üzere toplam 2 kişiyi şehit ederek gerçekleştirdiği 29 Temmuz 1979’dan bu yana vatanımızın üzerinde en kanlı eylemleri gerçekleştirmiş, binlerce vatan evladını şehit etmiş, onlarca ocağı söndürmüş, Misak-ı Milli Sınırlarını ihlal ederek emperyalist güçlerin emri altında üniter devleti bozmaya yönelik kanlı eylemler gerçekleştiren PKK, gencecik çocukları dağa kaçırmakta, hayatlarını ellerinden almaktadır.

Bir yanda bu bayrağın altında nefes alabilmek, göğe her baktığımızda ilk önce hilali sonra bayrağımızı görebilmek amacıyla verdiğimiz şehitler bir yanda da daha küçük yaşta dağa kaçırılan çocuklar ve anneleri… Evlatlarına kavuşma ümidiyle 3 Eylül 2019 yılında HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerinin, evlat nöbeti 5. Yılına giriyor. Evlatlarından bir haber gelir umuduyla aralıksız devam eden nöbetlerinde anne ve babaların "geri dön" çağrısına daha fazla dayanamayıp örgütten kaçanlar olduğu gibi halen bir haber alınamayanlar da var!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti yaklaşık 50 yıl önce gördüğü terör kabusundan içerideki bedbahtlar yüzünden uyanamamakta, kaçırma eylemlerinin müsebbipleri cezalandırılamamaktadır! Bu bebek katillerinin savunucuları içimizdedir. Teröristi illa dağda aramaya gerek yoktur. Kendi içimizdeki hainlerde; terörü kınayamayanlarda,  Şehit kelimesini duyunca gözü dolmayan, yüreği titremeyen, Diyarbakır annelerini görmezden gelenlerde aramak lazımdır!

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan ve bakanlar geçtiğimiz günlerde bu çadırlara gitmiş ve ailelerin yanında olduğunu bildirmiştir. MHP Genel Başkanı Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli sürecin başından beri her defasında yinelediği gibi; “Diyarbakır'da eylem yapan annelere ilgisiz kalanlar akan kandan sorumludur. Türkiye’nin bu kadar nazik döneminde, evlatlarına çağrıda bulunan annelerin sesi her yerde çınlamakta, samimi çağrıları geniş bir coğrafyada yankılanmaktadır. Şu anda dağda veya bir başka yerde terör baronlarının tasallutu altında bulunanlara diyorum ki, bölücü örgüt PKK’dan bir an önce kurtulun, analarınıza koşun, onlarla kucaklaşın. Zalimlerin oyuncağı olmayın. İhanete daha fazla ortak olmaktan uzak durun. Anneleriniz kollarını açmış sizleri bekliyor, melanetten ayrılın, evinize, yuvanıza, sevdiklerinize dönün. PKK millet düşmanıdır, insanlık düşmanıdır, yaşayan her türlü canlının kanlısıdır. Gelin düşmandan yakanızı kurtarın. Bir kurşunla toprağa düşmektense analarınızın kucağına düşün.” Çağrısında bulunmuştur.

PKK’lı teröristlerin cenazelerine gidip ailelerine taziyeye gidenler, Kürdistan Devleti kurmayı hedefleyenlerin elini öpenler, gerçek bir acı ve hikaye arıyorlarsa; küçücük yaşta çocuklarının ellerinden kayıp gitmesini izleyen, kokularıyla yatıp kalkan, hayattan bağını kopararak ellerinde çocuklarının fotoğraflarıyla nöbet tutan annelere gitsinler!