Damarlardaki tüm zehri söküp atıyor! Yağlanmayı %40 oranında düşürüyor: İşte mucize meyve

Yüksek kolesterol ilerleyen dönemlerde yaşamı riske atabilecek noktalara dönüşebilir. Damarlardaki tıkanma sonucunda kalp krizi, felç veya beyin damarlarında ortaya çıkabilecek hayatı riske atan süreçlerle yaşam süresi büyük oranda kısalıyor. Bu durumu önlemek için ise bilim insanları, kolesterolü %40 oranında düşürebilme gücüne sahip meyveyi tüketmeyi öneriyor...

Damarlardaki tüm zehri söküp atıyor! Yağlanmayı %40 oranında düşürüyor: İşte mucize meyve - Sayfa 1

Yüksek kolesterol fark edildiğinde bilim tarafından geliştirilen önemli tedaviler sayesinde doğru bir strateji izlenebiliyor. Aynı zamanda doğal gıdaların tüketiminin de önemli olduğu bu durumda kolesterol seviyeleri önemli oranda azaltılabilir.

Damarlardaki tüm zehri söküp atıyor! Yağlanmayı %40 oranında düşürüyor: İşte mucize meyve - Sayfa 2

Örneğin; yapılan çalışmalar, meyvelerden birinin doğru tüketildiğinde kolesterolü %40 oranında düşürdüğü tespit edildi.

Damarlardaki tüm zehri söküp atıyor! Yağlanmayı %40 oranında düşürüyor: İşte mucize meyve - Sayfa 3

Semptomların pek belli olmaması nedeniyle yüksek kolesterolü anlamak, oldukça zor olabilir. Fakat kolesterol oranı yükseldikçe komplikasyonlar da artış gösterebilir.

Damarlardaki tüm zehri söküp atıyor! Yağlanmayı %40 oranında düşürüyor: İşte mucize meyve - Sayfa 4

Bu duruma yol açan yağ molekülleri, atardamarlarda zararlı plak oluşumuna neden olarak kalp krizi ve felç gibi ölümcül hastalık riskini artırabilir. Bir araştırma grubu ise turunçgil kabuklarında bulunan bileşiklerin kolesterol seviyelerini %40 kadar önemli ölçüde azaltabileceğini keşfetti.