Darı ambarında düş gören…

30.03.2021 10:00

Antalya-Muratpaşa Belediyesinde işe alınan CHP Gençlik Kolları Başkanı hiç işe gitmeden 2 yıl bankamatikten maaş almış…

Aslan sosyal demokrat hayatının keyfini sürmüş!

*

O sıralarda Y-CHP’li Dersimli Kemal, Covit yasaklarına uymayanlara kesilen cezalar için yeni inciler saçıyordu:

“Biliyorum; halkımızın yaşadığı acıları telafi etmez ama en azından kendilerinden haksızca alınanı tazmin edeceğim!”

*

Y-CHP’li ABB Başkanı Yavaş, çakarlı lüks araçlarını satmış, minibüse biniyormuş… Sanırsınız ki Ulus-Çankaya minibüsü… Bindiği milyarlık lüks VIP araç!

*

O sıralarda Y-CHP’li Kemal Bey, “Ucuz ekmeğe ihtiyaç var. Hayat çok pahalı. Yoksulların ağırlıklı olarak bulundukları yer İstanbul. 1 milyonun üstünde yoksul hane var” havası atıyordu!

*

Y-CHP'li Tunç Soyer'in hesabının troller tarafından yönetildiği gerçek. 3 yılda sosyal medyaya 722 bin 500 TL ödeme yapmış.

Yine İBB Başkanı Soyer, gazeteci Enver Aysever’e "Yaşam Boyu Eğitim" başlıklı hizmet alımıyla 18 günde 238 bin 500 lira ödeyecekken, olay kamuya yansıyınca, ihaleyi iptal etmek zorunda kaldı.

*

O sıralarda Dersimli Kemal, “Yönetici atamalarında liyakat esasına mutlaka uyunuz. Partizanca uygulamalardan kesinlikle kaçınınız. Efendim falan milletvekili telefon etti, onun akrabası. Hiç dinlemeyeceksin” demeye devam ediyordu!

*

İzmir-Karabağlar Belediyesi'ndeki hayali göreve CHP Parti Meclisi eski üyesi ve Gaziemir İlçesi eski başkanı Umut Tekin getirildi. Maaşlar kadayıf!

*

Derken Kemal Bey, Bursa’da bir vatandaştan şu tepkiyi görüyor:

“İşe yaramaz insanlardan kendiniz arınmadığınız sürece siz gönüllerin başkanı olamayacaksınız. Sizi her şekilde başkan olarak görmek istiyoruz ama siz bu gidişte mahallemizdeki muhtar bile olamayacağınıza emin olun.”

*

Kahveci esnafıyla alay eder gibi “her oyuna sıfır deste açın, olsun bitsin” diyebilen Kemal Bey, çiftçiye de yine bildik vaatlerde:

Buradan bütün çiftçi kardeşlerime sesleniyorum; sizin mağduriyetinizi de mutlaka çözeceğim ve telafi edeceğim. Aldığınız kredilerin faizlerini tamamen sıfırlayacağım, sadece ana parayı isteyeceğiz. Bu nedir? Bir haksızlığı bir mağduriyeti gidermektir.”

*

Partisindeki muhalifleri bir bir ihraç eden sözde demokrat Kemal Bey, gençler için diyor ki:

2023'te eğer sandık gelirse, 6 milyon 300 bin genç ilk kez gidecek ve oy kullanacak ve Türkiye'nin kaderini değiştirecek. Size şu garantiyi veriyorum sevgili gençler. Sizden oy istiyorum neden biliyor musunuz? Beni özgürce eleştirin ve korkmayın diye sizden oy istiyorum.”

Daha önce belediyelerdeki işçilere de kefildi, hepsi işten atıldı!

Gençler bu fırıldaklığa oy verir mi sizce?

*

Yolsuzluk, skandal, taciz, istifalar, ittifakta çatlaklar bunalmış olmalı ki…

“Tek adam” Dersimli Kemal’in yancısı Özel, sosyal medyada yalancı pehlivanlığa soyunmuş:

“Hazırsanız, gelin seçime. Hodri meydan, çıkalım kantara, millet kararını versin. Yeni parlamento yapsın yeni anayasayı!”

Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış…

Ya da gözleri var görmüyor, kulakları var duymuyor!

Devlet Ata dedi ya, “Seçimler 2023’te beyler, 2023’te!”