Hafta içerisinde TFF’nin zemin için “ikaz” ettiği bir sahada, ağır yağmur sonrası maç oynatmak ancak Türkiye’de olur. Maç öncesi sahayı kontrol eden hakemler protokol tribünü önünü boydan boya ve ceza sahası içlerini görmez mi ?

Peki ya İsmail Kartal’a ne demeli ? Maç başlamadan açıklama yapan ve “Bakalım bu sahada hakem maç oynatacak mı” sorusunu sorduktan sonra nasıl böyle kırılgan, ağır sahada pas yapmaya çalışan, mücadele gücü olmayan bir kadroyu oyuna sürer ? Kenarda Mert Hakan Yandaş gibi savaşçı bir oyuncu dururken, haftalardır dökülen Szymanski ve Kruniç’e nasıl tahammül eder. Batshuayi ve Serdar Dursun gibi fiziki gücü olan oyuncular yerine, neden Dzeko tercih edilir ? Son haftaların başarılı ismi Mert Müldür, bu sezonun en başarılı  ismi İrfan Can Kahveci neden kenara çekilir ?

İsmail Kartal, maç başındaki tercihleri ile az daha şampiyonluk umutlarını elleriyle çamura gömecekti. Allah’tan ikinci yarının başında oyuna girenler maçın kaderini değiştirdi. Önce İrfan Can Kahveci ortaladı, Serdar Dursun beraberliği sağladı. Sonra Mert Hakan “Al da at” dedi, Dzeko attı. Ve İrfan Can Kahveci noktayı koydu da, Fenerbahçe o çamurdan çıktı.