Daha 3. ve 9. dakikalarda Aboubakar ve Cenk’in kaçırdığı goller galibiyetin sinyallerini vermişti.

Beşiktaş’ta artık Şenol Güneş’in etkisi her geçen gün kendisini daha da gösteriyor. Bir de Siyah Beyazlıların sevgilisi Aboubakar gelince, takım daha bir başka oldu. Daha istekli, daha coşkulu ve daha dikkatli oynuyorlar.

Maç boyunca yaptıkları presle rakiplerine nefes aldırmadılar. Düşünsenize, Dele Alli bile titreyip, kendine gelmiş. İyi oyun ve golle döndü 11’e, İngiliz futbolcu. Kalede Mert de artık güven vermeye başladı. İki pozisyonda neden tercih edildiğini gösterdi. Cenk’e de ayrı bir sayfa açmak lazım.

Partneri Aboubakar’ın gelmesiyle o da farklı oynamaya başladı. Attığı iki golle maça imza atan isimler arasında yer aldı. Genson Fernandes sahada basmadık yer bırakmadı. Aboubakar mükemmel bir gol attı, VAR’a takıldı. Çok uğraştı, taraftarlarla bütünleşmek için. Takımda görevini yapmayan, koşmayan, mücadele etmeyen yoktu, Beşiktaş’ta. Bir maç eksiği olan Siyah Beyazlı takım, kendisine şans vermeyenlere mesaj gönderdi, dünkü oyunu ve farklı galibiyeti ile.

İlerleyen haftalarda şampiyonluk yarışına daha da ağırlığını koyacaktır, Şenol hocanın talebeleri. Alanyaspor için söylenecek bir şey yok. Beşiktaş’ın baskısına, attığı gollere, ligin ilk yarısında olduğu gibi cevap veremedi.