DEM DEM DEMEYİ SEN BIRAK!

DEM Eş başkanının bile “CHP'nin Eş Başkanı diyesim geldi” dediği Özgür Özel, Stand-up komedisine çevirdiği CHP Grup toplantısında içine düştüğü çaresizliği ve DEM’in ihanetini örtbas edebilmek için yine DEM’lenmiş cümleler kurmuş. Türk milletine acı yaşatan terör örgütü uzantılarıyla yaptığı iş birliğini, ekonomik meseleler üzerinden yorumlayarak Türk milletinin duygularını istismar edip gizlemeye çalışan şu zekâ düzeyine bakar mısınız?

“Diğer taraftan bu sabah Devlet Bahçeli, dün akşam Recep Tayyip Erdoğan, yarın bir diğeri bir tane cümleleri var. 3 harften ibaret. DEM, DEM, DEM. DEM diyerek seçim kazanmanın, DEM diyerek enflasyonu unutturmanın, zamları gizlemenin, açlık ve sefalete katlanın demenin hesabındalar.”

***

Şehitlerin hakkını savunmayı geçtik bir de tek başına CHP Genel Başkanı olduğuna inanmayıp kendine “CHP Eşbaşkanı” muamelesi yapan DEM’e ve DEM’in PKK’ya yardım ve yataklık yapmasına haddini bildiremiyor. Üstelik CHP’nin DEM ile iş birliğine tepki gösteren Sayın Erdoğan ve Bahçeli’ye “Seçim kazanmak için DEM DEM diyorlar” gibi kalite seviyesi oldukça düşük değerlendirme de bulunuyor. O halde adama sormazlar mı? “Sen de seçim kazanmak için mi DEM’le düşüp, DEM’le kalkıyorsun?” Bu sorunun cevabı da mutlak bir “Evettir”.

Zam var, hayat pahalılığı var, ekonomik meseleler var diye, bu sana terör örgütü PKK’nın Türkiye’deki bölücü hedeflerine hizmet eden DEM’e sahip çıkmanı mı gerektirir Özgür Özel? Ağızlarından teröristbaşı Öcalan’ı, PKK’lı teröristleri, sözde Kürdistan’ı düşürmeyen bu DEM’e kırmızı halı serip CHP Genel Merkezi’nde ağırlayacak kadar nasıl şuurunu kaybettin?

Bunları sırf DEM desteğiyle elindeki belediyeleri koruyabilmek için yapıyorsun değil mi? Ne şehit umurunda ne de gazi umurunda senin… Zaten onlara zerre değer verseydin, Irak’ın kuzeyinde 12 şehit verdiğimiz saldırı da öldürülen PKK’lı teröristlere sahip çıkarak "Biz onların sesi soluğu olmaya devam edeceğiz" diyen DEM Eşbaşkanını CHP Genel Merkezi’nde kırmızı halılar serip karşılamazdın. Utanma yok, arlanma yok ama bol bol gevezelik var.

Türk milletinden, şehitlerimizin ailesinden ve gazilerimizden özür dileyip DEM ile olan bütün ilişkini bitirmek yerine hala DEM ile olan ihanet birlikteliğini savunabilmek adına verdiği örneklere bakar mısın?

Özgür Özel’in yaptığı da bu konularda sürekli hatırlattığım o meşhur karikatür gibi…

Kocasını başka bir kadınla gören kadın, “Yanındaki kadın kim?” diye soruyor. Adamda karısına dışarıdaki vatandaşı göstererek “Millet aç aç” diye bağırıyor ya aynı Özgür Özel, aynı sen o değil misin?

Özgür Özel sürekli terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı DEM ile yakalanıyor. Bunu soranlara ise “Millet aç aç” diyor.

Türkiye Cumhuriyeti, Irak gibi, Suriye gibi bölünür ve parçalanırsa bu ülkede hangi hayat pahalılığından, zamdan, ekonomik gerekçelerden bahsedebiliriz? Bak Özgür Özel, İsrail’in işgal etmeye çalıştığı ve üzerine bomba yağdırdığı Gazze’de insanlar kıtlıktan ot yiyor, kirli su içiyor, hayvan yemlerinden un yapıyorlar. Vatansızlık ve vatanının saldırı altında tutulması işte böyle manzaralar ortaya çıkarmaktadır.

Türkiye’yi de bu hale getirmek istemiyorlar mı? Türkiye niçin yıllardır terör örgütlerinin hedefindedir? Türkiye’nin terörle mücadelesini bir atari oyunu mu sanıyorsun Özgür Özel?

Türkiye işgal edildiğinde, bölündüğünde, parçalandığında Irak’taki, Suriye’deki, Gazze’deki manzaralar ortaya çıktığında kime karşı ekonomi istismarı yapabileceksin, kimi karşında bulabileceksin?

Türk devletinin Türkiye, Irak ve Suriye sınırları içinde gerçekleştirdiği terörle mücadeleye ayrılan bütçeyle Türkiye’nin yeni baştan ihya olacağını biliyorsun değil mi Özgür Özel?

Türkiye’nin ekonomik bütçesine, Türkiye’deki, Irak’taki, Suriye’deki PKK terörünü destekleyerek en büyük zararı veren “İlişkimiz şeffaf şekilde sürecek” dediğin DEM değil mi? Niçin onların terör örgütü PKK’ya desteğini önlemeye çalışarak ve Türk devletinin PKK’nın bitirilmesine yönelik operasyonlarına destek vererek Türkiye’nin bütçesine katkı sağlamayı düşünmüyorsun Özgür Özel? Türkiye üzerinde ve çevresinde terör biterse Türkiye ekonomik olarak çok büyük nefes alacaktır. Özgür Özel sana eczacı diliyle söyleyelim de daha iyi anla. Kullandığımız ilaçla Türkiye’nin baş ağrısı kesilecektir anlayacağın…

Fakat işte sizin gibi siyasiler yüzünden terör örgütü PKK ve uzantıları destek buluyor ve Türkiye’nin terör noktasında baş ağrısı devam ediyor.

Özgür Özel, CHP yandaşı Enver Aysever, senin Kemal Kılıçdaroğlu ile buluşmanla ilgili “Genel başkanım beni bu adamdan (Ekrem İmamoğlu) kurtarın’ dedi. İsterse bunu yalanlasınlar, her yerde ispatlarım.” yorumunda bulundu. Bu iddia doğruysa o Kemal Kılıçdaroğlu ile ikinizin aranızdaki mesele… Belki Ekrem İmamoğlu ile CHP Eşbaşkanı görünmenizin önüne geçer. Gerçi kelin ilacı olsa kendi başına sürer kongreyi kaybetmezdi.

Özgür Özel CHP içindeki meseleleri CHP’lilerle çöz de eğer esir düştüğün DEM’den kurtulmak istiyorsan, onun içinde gel Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’den ve Türk devletinin ilgili kurumlarından yardım iste… Allah göstermesin DEM bu gidişle seni çok sevdiğin Selahattin Demirtaş’ın Kandil’deki kardeşi Nurettin Demirtaş’ın yanına kaçırır. Türkiye’de DEM ilişkini örtmek için ekonomi istismarları yapıyorsun ya bir bakmışsın seni Kandil’e kaçırmışlar. O zaman orada sana domuz eti yedirirlerse mağara da neyin istismarını yapacaksın?

DEM DEM demeyi asıl sen bırak, yoksa başına bela alacaksın.