Demirtaş'ı, CHP Genel Başkanı mı yapacaksınız?

04.05.2021 10:00

          Terörist Demirtaş cezaevine girdiği günden bu yana Kemal Kılıçdaroğlu ve avanelerinin Demirtaş’a olan sevdalarını yazıyoruz. İnanın bunları sürekli yazmaktan tiksinti duyuyorum ama Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir teröriste olan sevdası bizi yazmaya mecbur bırakıyor. Anlamadığım ise CHP gibi Atatürk’ün miras bıraktığı bir partide Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyen PKK’lı teröristlere nasıl sahip çıkıldığıdır.

          Sürekli “Demirtaş’ın suçu nedir?”, “Demirtaş derhal serbest bırakılmalı”, “Demirtaş’ın cezaevinde her yattığı gün onun için şeref madalyası olacaktır” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerdeki açıklaması da “DEMİRTAŞ’A HAKSIZLIK YAPILDI, BOŞU BOŞUNA YATIYOR İÇERİDE” şeklinde olmuştur.

Selahattin Demirtaş, PKK’lı mı?

Evet…

          “Biz PKK’yı silahlı bir halk hareketi olarak tanımlıyoruz. PKK’yı terör örgütü olarak tanımlamıyoruz” diyecek kadar radikal bir PKK’lı…

Selahattin Demirtaş, PKK’lı bir terörist ve katil mi?

          Evet… “Hendek kazanların ellerinden öpüyorum” ve “Cizre, Sur, Nusaybin, Silopi kahramanca direniyor.” diyerek PKK’lı teröristlerin terör eylemlerini destekleyerek, onları terör eylemlerinde azmettirerek asker, polis, masum vatandaş binlerce kişinin şehit edilmesinde, öldürülmesinde HDP içindeki en etkili bir terörist ve azmettirici katildir.

          Terörist Demirtaş’ın hendek-çukur-Kobani olaylarında PKK’lı teröristleri azmettiren, terör eylemlerini öven, İmralı ve Kandil’e bağlılığını ifade eden yüzlerce açıklaması varken Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu terörist Demirtaş sevdasının izahını yapacak olan var mı?

          Asker, polis katili PKK’lı teröristler için “Eğik bir baş olmaktansa, yanık iki ayak olmayı tercih eden PKK’lı gençler onurumuzdur, sahip çıkacağız” diyen, yine başka bir konuşmasında da “Ben çok açık söyleyeyim; halkımızın acısına sahip çıkmayan milletvekiliyle ilgili kusura bakmasınlar ben soruşturma açtırırım, parti disiplini gereği. Sen oy almışsın o insandan, hassasiyetine dikkat edeceksin arkadaşım. PKK’lının cenazesine de gideceksin, taziyesine de” diyen bir Selahattin Demirtaş gibi bir teröristi şerefi, namusu, haysiyeti olan hiç kimse savunamaz. Ama bu CHP’liler bu teröristi savunmaktan hiç imtina etmiyor. Bu rezil duruma itiraz eden bir tane şeref sahibi CHP’li de ortada yoktur. Atatürk’ün kurduğu ve miras bıraktığı CHP bugün resmen PKK’lı teröristlerin avukatı yapılmıştır. PKK’lı olduğunu açıkça ifade eden, PKK’lı teröristleri asker, polis şehit ettirmek, masum insanları öldürtmek için azmettiren birisinin bu kadar siciline rağmen savunulması akıl tutulmasını da aşmış, bir vatana ihanettir.

          Terörist Demirtaş, Atatürk zamanında yaşasa bin kere idam edilecek iken, Atatürk’ün kurduğu partinin mevcut yöneticileri neredeyse cezaevinden çıkarıp CHP’nin başına genel başkan yapacak noktadadır.

          Terörist Demirtaş’a sevdalanmadaki salgın hastalık elbette CHP merkezli ama CHP’den salgın hastalık gibi Meral Akşener’e, Ahmet Davutoğlu’na, Ali Babacan’a, Temel Karamollaoğlu’na bulaşmıştır. “Kimi kahvaltıda buluşalım” derdinde, “kimi bıraksınlar hemen kucaklaşalım” derdinde… Terörist Demirtaş için “serbest bırakılsın” diyen kim varsa hem PKK’nın suç ortağı, hem de asla Türkiye’de siyaset yapmaması gereken kişilerdir. Şehitlerimizin katilleriyle iş tutanlar, yarınlarda bu ülkeyi kimlere satmaz ki?

HEVAL MERAL’İN HDP’Yİ KÜRTLERLE EŞİTLEME KURNAZLIĞI

          Meral Akşener MHP’de iken herkes ona “Balkan kızı” diye hitap ediyordu. MHP’den ayrılıp CHP ve HDP yörüngesine girince “Babamın ailesi Yunanistan’a Diyarbakır’dan gitme.” diye ortaya çıktı. İP isimli partiyi kurduktan sonra da zaten HDP’ye eylem ve söylem desteği sağladı. Siyasal Kürtçülük yapıyor desek inanın yanlış tarif olmaz. Birçok eylemi, söylemi HDP’den farksızdı. 2018 seçimlerinden sonra da HDP’yi “Kürtlerin siyasal temsilcisi” ilan etti. 2019 yerel seçimlerinde de CHP’nin HDP ile ittifakına yancı oldu. Şimdi de HDP’nin kapatılmasına karşı ve bunun için laf çevirip duruyor.

Geçen günlerde de çok tehlikeli bir cümle kurarak yine HDP’yi korumaya çalıştı.

          Habertürk ekranlarında diyor ki, “İYİ Parti ve Meral Akşener, HDP üzerinden hep test edilir oldu. HDP ile Meral Akşener’i, İYİ Parti’yi terbiye, test edeyim derken, Kürtlere hakaret ediliyor bu ülkede. Kürtlerin tamamına siz eğer PKK’lı derseniz yanmışız biz.”

Kürtlere kim hakaret etti?

          Kürtlerin tamamına kim PKK’lı dedi? Asıl Kürt kökenli kardeşlerimize en büyük hakareti “HDP, Kürtlerin siyasal temsilcisi” sözleriyle yapan kendisi… ASALA’nın bir kolu olan ve Kürtlere de yıllarca büyük zulüm eden PKK’ya sırtını dayadığını söyleyen HDP değil mi?

Bu HDP ile iş tutan Meral Akşener değil mi?

          Hendek-çukur eylemlerinde bölge halkının en çok tepki gösterdiği terörist Demirtaş için “Serbest bırakılsın”, ”Evimde kahvaltı yapabilirim” diyerek Kürtleri PKK’nın kucağına oturtmaya çalışan sen değil misin?

          HDP alçak bir terör örgütünün alçak bir yaltakçısıdır. PKK’ya hizmet eden hangi ırk, soy olursa da olsun hepsinin Allah belasını versin. Türk, Kürt, Laz, Çerkez hiç fark etmez. HDP’yi eleştirmek Kürtlere hakaret değildir. HDP ile mücadele bizzat Kürt kökenli kardeşlerimize de hizmettir. O yüzden, Heval Meral ittifak ve siyasi proje ortağı HDP’yi korumak için onları Kürtlerin temsilcisi yapma kurnazlığını bıraksın…

          HDP’nin nefesini kesmek, Kürt kökenli kardeşlerimizin kurtulması demektir. “HDP ile iş birliği yapmayın, ihanet birlikteliğine girmeyin” dendiğinde bunu Kürtlere hakaret olarak değil, kendinize hakaret olarak algılayın…