Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Mersin, Antalya, Hatay ve CHP’nin elinde bulunan diğer belediyelerle ilgili 2019 yılından itibaren “Ne vaat ettiler, neler yaptılar?” sorgulaması yapılsa ve sadece bunun muhasebesi ortaya konulsa inanın hiçbirinin tekrar kazanması mümkün değil… Belediye hizmeti baz alınarak halkın iradesi değerlendirildiğinde CHP’nin mevcut belediye başkanları tartıya bile çıkmaz. CHP’li belediye başkanlarının çoğu bunun farkında olduğundan “Hizmetleri, vaatleri, projeleri” anlatmak yerine daha ziyade iktidar karşıtlığını kemikleştirerek, siyasi-güncel ve ekonomik konular üzerinden seçim kampanyası yürütmeye çalışıyorlar.

Mesela Ekrem İmamoğlu “5 yıllık İBB başkanlığım döneminde şu hizmetleri yaptım. Rakibim Murat Kurum’a yapılacak bir hizmet dahi bırakmadım” diyemediği için hala "Ben rakibimi biliyorum, takdir halkımızındır" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kastediyor ve bununla siyasi kutuplaşmadan medet umuyor.

Ekrem İmamoğlu ve diğer CHP’li belediye başkanları, yaptığı bir hizmeti yahut hayata geçirdiği bir projeyi sunup halkı etkilemede bir özgüvenleri olmadığı için, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısıyla 2019 yılında olduğu gibi şimdi de bir ittifak ve iş birliği yapmaktan imtina etmeden varlıklarını devam ettirmeye çalışıyorlar.

Bunlara “Şehitlerimizin katilleriyle niçin iş tutuyorsunuz?” diye sorduğunuzda ise kendilerini çok uyanık sanarak “Ülkenin meselesi bu mu? Ev kiraları kaç lira, et fiyatı kaç lira biliyor musunuz? Emeklinin hali ortada?” savunmasına geçiyorlar. Sanki ülkede ekonomik meseleler olunca, PKK’lılarla iş birliği yapmaları için bunlara ruhsat veriliyor da bu teröristlerle olan iş birliği ekonomiyi düzeltecekmiş gibi hallere giriyorlar.

PKK’ya yardım ve yataklık yapanlarla iş birliği ve ittifak yapmadan ülkenin bir meselesini ifade etmek yasak mı edildi size?

Türk devleti, sizin iş birliği ve ittifak yaptığınız siyasi partilerin patronu olan terör örgütleriyle Türkiye’de, Irak’ta, Suriye’de mücadele için 3 trilyon 722 milyar TL'nin harcandığını 2023 yılı için duyurmuştu.

Terör örgütlerini şımartan, motive eden, destek veren, iş birliği yapan sizlersiniz. Eğer terör örgütlerinin bitirilmesi için siz de bu mücadeleye destek verseydiniz ve bunu başarsaydık, terörle mücadele için harcanan bütçe Türkiye’nin birçok ihtiyacı için kullanılabilirdi.

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantılarıyla iş tutanların, vatandaşın ekonomik meselelerine karşı samimiyeti olabilir mi?

İstanbul’un 5 yılını heba eden ve İstanbul halkına hizmet adına anlatacak bir şeyi olmayan Ekrem İmamoğlu, siyasi kutuplaşma ile, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısıyla iş birliği yaparak, AK Parti’nin 2017’de temelini attığı Mahmutbey- Esenyurt, Çekmeköy-Sancaktepe ve Göztepe-Ataşehir metrolarını kendilerinin sıfırdan yaptığını öne sürerek algı operasyonlarına girişti.

Siyasi hesapları için İstanbul’da durmayıp Türkiye’nin birçok yerini gezen, Karadeniz turları düzenleyen Ekrem İmamoğlu, AK Partili bakanlara görev tanımları yapıp, “Sizin işiniz bunlar. Ne işiniz var İstanbul’da?” deme yüzsüzlüğü gösterdi.

Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un bir 5 yılını daha heba edebilmek adına her türlü yolu deniyor. 2019’da “Bana HDP kazandırdı” inancında olduğu için o gün HDP’ye nasıl sarıldıysa şimdi de DEM’e açıktan sarılıyor.

Esenyurt’ta HDP’li birini bizzat arayıp CHP-DEM ortak adayı yapıyor.

Seçildiğimde belediyenin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak" diyen CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal’a İstanbul’dan seslenerek “Ya kendine iş bulacak ya başka parti bulacak” fırçasını atıyor.

Geçen günlerde yine bir programa katıldı.

Orada bulunan bir seyircinin sorusu karşısında şu diyalog yaşandı:  

Seyirci: Halkın tepkisinden korkmadan DEM’i kırmızı halılarla nasıl karşılıyorsunuz?

Ekrem İmamoğlu: "DEM Parti'ye oy veren 7-8 milyonu vatan haini mi ilan edelim?"

Seyirci: "Evet."

Ekrem İmamoğlu: "7-8 milyonu terörist ilan edeceksiniz."

Seyirci: "Ben karşıyım."

Ekrem İmamoğlu: "Adalet sisteminin yerine kendinizi koyarak 7-8 milyon insanı terörist ilan etmek AK Parti'nin getirdiği anlayış."

DEM’e çeşitli saiklerle oy verenleri geçtim.

Bu çakma Atatürkçü Ekrem İmamoğlu, kırmızı halılarla CHP Genel Merkezi’nde karşılanan DEM Eşbaşkanlarının Türkiye’nin birçok yerinde teröristbaşı Öcalan’a özgürlük yürüyüşleri yaptırdığını bilmiyor mu? Defalarca terörist Öcalan’a ve PKK’lı teröristlere özgürlük isteyen açıklamalar yaptığını bilmiyor mu? Irak’ın kuzeyinde 12 askerimizi şehit eden ve saldırıdan sonra öldürülen PKK’lı teröristler için “Anılarını her daim yaşatacağız” dediklerini bilmiyor mu?

Çakma Atatürkçü, çakma Trabzonlu Ekrem İmamoğlu, CHP’nin kırmızı halıda karşıladığı PKK’lılar bellidir. Öyle 7-8 milyon laga-lugası yapmadan niçin şöyle bir cümle kuramadın?

“DEM’in en baştaki yöneticileri ve kadrosu, teröristbaşı Öcalan’a özgürlük yürüyüşleri, açıklamaları yaparak büyük şerefsizlik ve alçaklık yapıyor. DEM Eşbaşkanlarının, şehitlerimizin katili olan PKK’lı teröristler için "Biz onların sesi soluğu olmaya devam edeceğiz" demesi namussuzluktur. Bu bölücü zihniyetin herhangi bir şekilde tuzağına düşerek DEM’e oy veren her insanımızı kurtaracağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü üzerinde hiçbir ölçü yoktur. Türkiye’ye karşı hainlik yapanların yönetimde hiçbir hakkı yoktur ve bu zihniyetteki herkes hesabını vermelidir”

Devletin valisine “İt” dediği için ceza alan Ekrem İmamoğlu, söz konusu PKK olunca niçin kuyruğunu kıstırmaktadır? PKK’ya yardım ve yataklık edenlere söyleyecek sözün yok değil mi Ekrem?

Bir siyasi parti aldığı oy oranına göre Türkiye’de her türlü bölücülük ve terör suçunu işleyebilme hakkına mı sahip oluyor? Senin zekâ seviyen işte bu kadar!

DEM’in terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık ettiğini bilerek yani şuurlu bir şekilde kim oy veriyorsa elbette terör örgütü yandaşıdır. Bunun tartışması bile olmaz. DEM’de yönetici olup da PKK’ya yardım ve yataklık etmeyen bir kişi var mı Ekrem Efendi? Siz de böyle bir partiyle iş birliği ve ittifak yaparak aynı kategoriye giriyorsunuz.

Kandil’in ürettiği “Kent Uzlaşısı” ifadesi, CHP-DEM arasında ittifak sıfatı olmuştur. Bize göre ise bu sıfatın asıl adı “İhanet Uzlaşısı” olmuştur. Ekrem İmamoğlu’da bunun bayraktarlığını yapmaktadır.

5 yıldır İstanbul halkına ‘Hizmet yapmayarak’ adeta zulüm yapmasıyla birlikte terör örgütü PKK’nın siyasi uzantılarıyla çevirdiği dolaplarla da vatana ihanet etmektedir.

Bu yüzden Ekrem İmamoğlu’na oy veren herkes İstanbul’a ve vatana yapılan kötülüğe ortaktır.