Derbeder filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Derbeder filmi ne zaman, nerede çekildi?

Türk arabesk müziğinin usta ismi Ferdi Tayfur'un başrolünde yer aldığı Derbeder filmi bugün sinema severlerle buluşuyor. Sinema severler, filmin detayları merak ediliyor. Peki, Derbeder filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Derbeder filmi ne zaman, nerede çekildi? İşte detaylar...

Ekonomi
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Derbeder filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Derbeder filmi ne zaman, nerede çekildi?

Yapımcılığını Hulki Saner'in üstlendiği yönetmenliğini Temel Gürsu'nun yaptığı senaryosuınu Erdoğan Tünaş'ın kaleme aldığı Derbeder filmi bugün 360 TV'de yayınlanıyor. Acıklı hikayesiyle izleyenleri duygulandıran Derbeder Derbeder filminin ne zaman ve nerede çekildi merak ediliyor.

DERBEDER FİLMİ KONUSU NEDİR?

Derbeder filmi, Ferdi ile İpek’in talihsizliklerle dolu aşkını konu edinir. Ferdi ve İpek aynı köyde yaşar. İpek’in babası Abbas Şahinoğlu, köyün en zengin adamlarındandır. Abbas Bey, kızını alarak İstanbul’a gitmeye karar verir. İkilinin aşkı ayrıldıktan sonra da mektuplarla devam eder. Sonunda Ferdi de İstanbul’a gitmeye karar verir. Ferdi, İstanbul’da Abbas Şahinoğlu’ndan iş ister. Abbas Bey, Ferdi’yi at uşağı yapar ve ahırda uyumasını ister. Ferdi, aşkı için her şeyi katlanır. Fakat sonunda evden ayrılmak zorunda kalır. Bir süre İstanbul’da iş arayan Ferdi sonunda çok ünlü bir şarkıcı olur. Fakat İpek, kendisine söylenen bir yalana inanarak Ferdi’den ayrılır ve Tarık ile evlenir. Ancak Ferdi ile İpek’in yolları tekrar kesişecektir.

DERBEDER FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Birçol oyuncunun yer aldığı Derbeder filminin kadrosu şöyle:

Ferdi Tayfur

Canan Perver
Mümtaz Ener
Hüseyin Peyda
Enis Fosforoğlu
Lamia Yal 

Sevda Ferdağ

DERBEDER FİLMİ NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

1977 yılında gösterime giren Derbeder filminin çekimleri Antalya'da gerçekleştirilmiştir.

 

Yorumlar