Destan dizisi Batuga kimdir, tarihte var mı? Batuga'yı oynayan Edip Tepeli kimdir, nereli, yaşı kaç

Geçtimiz hafta seyircisine merhaba diyen Destan dizisi seyirciden tam not aldı. Akkız destanını ileyen dizide Ebru Şahin ve Edip Tepeli başrolleri paylaşıyor. İzleyenler ise Destan dizisi Batuga kimdir, tarihte var mı? Batuga'yı oynayan Edip Tepeli kimdir, nereli, yaşı kaç? gibi sorulara yanıt aranıyor.

Google Haberlere Abone ol
Destan dizisi Batuga kimdir, tarihte var mı? Batuga'yı oynayan Edip Tepeli kimdir, nereli, yaşı kaç
30.11.2021 18:39

Salı akşamları seyircisiyle buluşan Destan dizisi heyecanlı yeni bölümleriyle ekranlara gelemeye devam ediyor. Kostümleri, hikayesi ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizideki karakter ve onlara hayat veren isimler hakkındaki bilgiler seyirciler tarafından sorgulanıyor. Peki, Destan dizisi Batuga kimdir, tarihte var mı? Batuga'yı oynayan Edip Tepeli kimdir, nereli, yaşı kaç? İşte ayrıntılar...

DESTAN DİZİSİ BATUGA KİMDİR?

ATV'nin yeni dizi Destan'da sevilen isimler arasında yer alan Batuga, Gök Hanlığı'nın "eksik" tegini, eli tutmaz, ayağı koşmaz, sesi çıkmaz bir gizlenmiş kahramanıdır. Batuga, tarihteki karakterlerden esinlenerek senaryoya eklenmiştir.

EDİP TEPELİ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Edip Tepeli 18 Nisan 1989 tarihinde İzmir'de dünyaya gelmiştir. Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu olan Tepeli, 2017 yılında kendisi gibi oyuncu olan Ayşecan Tatari ile New York´ta evlendi. Çiftinin kızları Müjgan Tepeli 2020 yılında dünyaya geldi.

EDİP TEPELİ'NİN ROL ALDIĞI DİZİLERİ VE FİLMLERİ

2010 - Eyyvah Eyvah

2017 - Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı

2017 - Yıldızlar Şahidim

2017 - Seni Kimler Aldı Sinan

2018 - Yaşamayanlar

2017-2018 - Hayati ve Diğerleri

2019-2021 - Sefirin Kızı

2021 - Destan

Yorumlar