Destan dizisi ne zaman başlıyor? Destan oyuncuları kimler, konusu nedir?

En son Hercai dizisinde rol alan ve milyonların sevgilisi haline gelen Ebru Şahin'in yeni projesi Destan dizisiyle seyircisinin karşısına çıkacak. Tanıtımı yayınlanan Destan dizisiyle ilgili araştırmalar hızlandı. Peki, Destan dizisi ne zaman başlıyor? Destan oyuncuları kimler, konusu nedir? Merak edilenler haberde. Dizi, Kuruluş Osman ve Diriliş Ertuğrul dizilerini çeken Bozdağ film tarafından çekiliyor.

Google Haberlere Abone ol
Destan dizisi ne zaman başlıyor? Destan oyuncuları kimler, konusu nedir?
03.11.2021 21:50

Atv ekranlarında yepyeni bir dizi daha izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Geniş bir oyuncu kadrosu bulunan yapımın ayrıları merak ediliyor. Yönetmenliğini Emir Khalilzadeh’in yaptığı dizinin senaryosunu Nehir Erdem ile Ayşe Ferda Eryılmaz kaleme alıyor. Başrollerini Ebru Şahin ve Edip Tepeli'nin paylaştığı Destan dizisi ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki, Destan oyuncuları kimler, konusu nedir?

Destan’ın ilk fragmanında Ebru Şahin’in canlandırdığı Akkız’ın “Ben Dağ’ın kızı, Akkız! Eli olmayana el olmaya geldim... Ayağı olmayana yol olmaya geldim. Eksiği tam yapmaya, köleyi hür kılmaya, destanımı dağa göğe yazmaya geldim” sözleri damga vurdu. Gök Kağanı Korkut Han'ın yetim bıraktığı dillere destan savaşçı dağ kızı Akkız'ın mücadelesinin ele alındığı Destan dizisinin başrol oyuncuları Ebru Şahin ve Edip Tepeli.

DESTAN DİZİSİ KONUSU NEDİR?

'Destan' dizisi, Orta Asya'nın çetin bozkırlarında Gök Kağanı Korkut Han'ın yetim bıraktığı dillere destan savaşçı dağ kızı Akkız'la, yine Gök Sarayı'nda Korkut Han'ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasındaki destansı aşkı; bu iki garip kuşun sevdalarını kılıç, yüreklerini kalkan yaparak imkansızı başarmalarını konu alıyor.

Dizinin yapımcı ve proje tasarımcısı Mehmet Bozdağ sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla, Destan dizisinin çekimlerinin başladığını duyurarak tüm ekibe ve oyunculara hayırlı olmasını" diledi. Destan'da izleyicinin dönem, hikaye ve prodüksiyon açısından ilk kez böyle bir yapım izleyeceklerini müjdeleyen Bozdağ, 'Yetim ve savaşçı bir kızla öksüz ve çolak bir çocuğun yürek yüreğe vererek Türklerin kaderini yeniden yazmalarını anlatan 'Destan' dizisinin; prodüksiyonu, hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla sadece Türkiye'de değil dünyada da çok konuşulacağını' söyledi.

DESTAN OYUNCULARI KİMLER?

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ'a ait; başrollerini Ebru Şahin, Selim Bayraktar ve Edip Tepeli'nin, yönetmenliğini Emir Khalilzadeh'in üstlendiği; senaryosunu Nehir Erdem ile Ayşe Ferda Eryılmaz'ın kaleme aldığı merakla beklenen dizinin oyuncuları arasında Deniz Barut, Burak Tozkoparan, Burak Berkay Akgül, Ecem Sena Bayır ve Esra Kılıç da yer alıyor.

DESTAN DİZİSİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Destan dizisinin yayın tarihi henüz belli olmadı. Dizinin Kasım ayı içerisinde yayın hayatına başlaması bekleniyor.

Yorumlar