YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Ali Babacan’ın Türkiye’ye veba saçmak için kurduğu Deva Partisi veba saçmaya hiç ara vermeden devam ediyor. Ali Babacan, HDP’nin kapatılma davasını da kendi vebalı partisine bir fırsat olarak görüyor olmalı ki gün geçtikte HDP’ye alternatif olduğunu gösteren söylemlerde bulunmaktadır. Eski CHP Genel Sekreteri Mehmet Sevigen, geçtiğimiz haftalarda katıldığı bir programda Doğu'daki aşiret liderlerinden aldığını öne sürdüğü ‘HDP'nin kapatılması durumunda yeni bir parti kurulmayacağı ve milletvekillerinin DEVA Partisi listesinden seçime gireceği’ bilgisini paylaşmıştı. Ali Babacan bu iddiaları "Asılsız, topyekûn yalan" diyerek inkâr etti ama düşünceleri HDP’nin kopyası durumundadır.

Son bombası da "Herkesin kendini bu ülkenin eşit ve özgür vatandaşı hissetmesi, güçlü bir vatandaşlık anlayışının hâkim kılınmasıyla mümkündür. Anayasa’mızın 66. maddesini, çağımızın gereği olarak, kapsayıcı bir anlayışla yeniden ele almayı teklif ediyoruz” açıklamasıyla Anayasa’nın Türk vatandaşlığıyla ilgili “Türk Devleti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür. Türk babanın veya Türk ananın çocuğu Türk’tür” şeklindeki  66. maddesini değiştirmeyi teklif etmektedir. Ayrıca Kürtçeyi ana dil olarak anayasaya koymak istediklerini açıkladı.

Düşünce vebası saçan Ali Babacan’ın DEVA’yı kurduğu ilk yıllarda yaptığı açıklama zaten "Uygun zemin olduğunda Anayasa’nın ilk 4 maddesinin değiştirilmesi konuşulabilir” şeklindeydi.

Ali Babacan’ın ruhuna, fikrine bir HDP kaçmışlığı vardır.

İlla ülkeyi bir yerden bölecek… Anayasa’nın ilk 4 maddesini gözüne kestirdiği yetmiyor, diğer maddelerde de Türk milletinin değer ve sembollerini hedef almaktadır.

Veba saçan Ali Babacan, Türkiye Cumhuriyeti’ni mi yıkacaksın?

Türkiye Cumhuriyeti’nin dilini mi, bayrağını mı, İstiklal Marşı’nı mı, başkenti Ankara’yı mı, Atatürk milliyetçiliğini mi değiştireceksin?

HDP’nin terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık eden belediyelerine kayyum atanmasına karşı çıkan, terörist Demirtaş’ın serbest bırakılmasını isteyen, “Kürt sorunu vardır, çözümü de eşit yurttaşlıktır” diyerek HDP ile her türlü uyumu yakalayan Ali Babacan’ın Türk milletinin milli ve birleştirici tüm unsurlarına karşı savaş açtığı artık netleşmiştir.

Ali Babacan’ın her yanı Türk milletinin birliğine, beraberliğine savaş açsa, ona diyeceğimiz sadece 'Ateş olsan cirmin kadar yer yakarsın' sözü olacaktır.

Anayasa’nın ilk dört maddesine ve Türklüğe karşı ihanet içindeki düşüncelerini HDP özentiliği içinde kusmaya başlayan Ali Babacan’a eski MHP’li, yeni DEVA’lı Ramiz Ongun hiç mi tepki göstermemektedir?

Ali Babacan veba saçarak gezerken, ona başdanışmanlık yapan Ramiz Ongun’un vereceği akıl yok mudur?

Ramiz Ongun yoksa HDP’nin alternatifi gibi davranan DEVA’da HDP ile rekabet etme aklı mı veriyor?

Belki de o da “HDP kapatılırsa, DEVA üzerinden seçime girerler biz de milletvekili seçiliriz” düşüncesiyle Ali Babacan’ın HDP modeli bölücü siyasetini destekliyordur.

6’lı masanın %0’lık partisi veba saçan düşünce ve planlarıyla deşifre olmuştur.

İngiliz kuklası Ali Babacan’ın terör örgütü PKK’nın uzantısı olma çabası da Kandil’de muhakkak itibar görecektir. Ramiz Ongun Kandil’i bir kontrol edip gelsin isterse… DEVA’nın vebası oralara da ulaşmıştır.