MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki konteyner kentte depremzede vatandaşlarımızla yaşadığı diyalog 6+1’li masanın medyasında çarpıtılarak, “Devlet Bahçeli depremzedelerle kavga etti” ve “Devlet Bahçeli depremzedeleri azarladı” şeklinde verildi.

Deprem felaketinin yaşandığı ilk günlerden itibaren devlet ve millet muhalifi bu medya cambazlarının ipliğini pazara çıkaran Devlet Bahçeli’yi hedef hâline getirerek yıpratmaya çalıştılar.

Deprem bölgelerine gerçekleştirdiği ziyaretlerle afetzede vatandaşlarımızın hem acısını paylaşan hem de yaralarını sarmaya gayret eden Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli, felaketin ilk günlerinden itibaren olmadık iftira ve çarpıtmalara maruz kaldılar. Ancak durumun hassasiyetine binaen ve devlet adamlığı gereği sustular. Malum çevreler de bu sessizliği acizlik zannederek kendilerinin haklılığına vehmettiler.

Sayın Bahçeli ile depremzede vatandaşlarımız arasında yaşanan diyaloğun kaynağı Elbistan’ın il olması talebiydi. Atılan sloganlardan dolayı kalabalığın sesi o kadar yüksek çıkıyordu ki, içlerinden biri “Bi susun Devlet Bahçeli babamız konuşma yapacak” diyerek sessizliği sağladı.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli de yaptığı açıklamada Elbistan il olsun pankartı açmanın ve slogan atmanın, milletçe yaşadığımız acılı bir günde uygun olmadığını ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanı’nı ve ziyareti sabote etmeye hakkınız yok. Sessizlik olacak. Dağılın gitsin, indirin şunları" diyerek pankartları işaret etti. Afetzede vatandaşlarımıza “baba” şefkatiyle yapılan bu uyarı onlardan gelen “aynen” cevabıyla sonlandı ve devamında da “Devlet Bey’im bizi il yapın” sesleri yükseldi. Sayın Bahçeli de “Hadi bakalım” diyerek eliyle orada bulunanları selamladı. Kalabalığın içinde bir kişinin sürekli sesini yükseltmesine yine orada bulunanlar karşı çıktı ve “Arkadaşlar biraz sessiz olalım. Devlet Bey sabote etmeyin dedi” diyerek sessizliği sağladı.

Bu durum meşrebi bozuk medya tarafından videonun bir kesitinin alınması suretiyle çarpıtılarak anında servis edildi. Felaketin ilk günlerinden itibaren "Devlet yok" manşeti atanlar, "Devlet enkazın altında kaldı" yaygarası koparanlar, Devlet Bahçeli'nin devletli duruşunu hazmedemiyorlar. Devlete karşı duydukları kin ve nefreti 7/24 yalan habercilik yaparak gösteriyorlar. Milletimizin "başımızın tacı" ve “Devlet babamız” diye hitap ettiği bir lideri kıt akıllarıyla küçülteceklerini zannediyorlar.