YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Halkı istismar etmek için yoksulluk edebiyatını dillerinden, kalemlerinden düşürmeyen, devrimcilerin, komünistlerin, solcuların kalesi CHP’de artık her konu dönüp dolaşıp geliyor ve akçeli işlere bağlanıyor. Hem de hepsi şaibeli bir şekilde…

CHP'li bir milletvekilinin TBMM'deki odasında market poşeti içinde 250 bin dolar (yaklaşık 8 milyon lira) bulunuyor. Fakat CHP parti yönetimi, olayı Meclis Polis Amirliği'ne bildirmek yerine gizlemeyi tercih ediyor. 8 milyon ortalıkta bırakılacak, unutulacak para mı? Bir rüşvetin, bir yolsuzluğun kazandırdığı bir para mıydı acaba? Konunun üzerini kapattılar gitti.

Ekrem İmamoğlu’nun bedelli askerlikten arkadaşı Atılgan Bayar Ekrem İmamoğlu’na seslenerek “İş adamı bir arkadaşıma Beyikdüzü’ndeki kültür merkezinde sana bir çuval bağış yaptırdım mı? Yaptırdım. (Çanta patlamış da paralar yere saçılmıştı. Murat Ongun teslim aldı. Umarım o para bağış envanterine işlenmiştir.)” diyor. Atılgan Bayer bu açıklamayı yaptıktan sonra patlamış çantadaki paralar konusunda Ekrem İmamoğlu ve çok renkli Murat Ongun(!) niçin bir açıklama yapmadı? Bağış envanterini bir açıklasalar da görsek!

Tam bunlar gündemde tartışılırken, konu tekrar “CHP kongresinde delegeler parayla satın alındı” iddialarını güçlendirecek noktaya geldi. Biliyorsunuz CHP kongresinde Ekrem İmamoğlu’nun para karşılığında delegeleri satın aldığı konuşulmuştu.

CHP Parti Meclisi Üyesi Ferihan Karasu “Ne yazık ki ses kayıtlarını dinledim. İl kongresinde ses kayıtlarını dinledim bir ilçede il delegesine 150 bin lira, oyuna karşı 150 bin lira teklif eden belediye meclis üyesi istemiyoruz artık.” Demişti.

(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na en yakın isimlerden olan İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş’in bavullar dolusu parayı paketlerken ve yanındaki adamlarla paraları sayarken görüntülerinin ortaya çıkması bu iddiaları güçlendirmektedir.

Anlaşılan Devrimci Kemal’i parayla devirmişler… CHP’de her iş artık parayla belirleniyor. Genel Başkan bile…

Daha neler göreceğiz. İzleyelim bakalım…

Editör: Bilge Güler