Dilan Çıtak Tatlıses kimdir ve kaç yaşında? Dilan Çıtak koronavirüse yakalandı

Dilan Çıtak Tatlıses, sosyal medya hesabından koronavirüse testinin pozitif çıktığını açıkladı. Çıtak’ın erkek arkadaşı da bir süredir Kovid-19 tedavisi görüyordu. Peki, İbrahim Tatlıses’in kızı olarak bilinen Dilan Çıtak Tatlıses kimdir ve kaç yaşındadır? İşte ayrıntılar…

Dilan Çıtak Tatlıses kimdir ve kaç yaşında? Dilan Çıtak koronavirüse yakalandı
07.04.2020 14:08

Babası İbrahim Tatlıses gibi müzikle iç içe bir yaşam süren Dilan Çıtak Tatlıses, bir süredir beraber olduğu ve koronavirüs tedavisi süren Levent Dörter ile konuşmayı paylaşmış, Dörter’e moral vermişti. Ancak, Dilan Çıtak’ında koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı. Peki, Dilan Çıtak Tatlıses kimdir ve kaç yaşındadır? Detaylar haberimizde…

DİLAN ÇITAK KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Dilan Tatlıses, 2 Aralık 1989 İstanbul doğumlu. Tüm hayatı boyunca tıpkı İbrahim Tatlıses gibi müzikle iç içe bir yaşantısı oldu. 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde yarı burslu olarak okumaya başladı. Asıl branşı şan olarak başladığı eğitimine piyano ve keman dersiyle de devam etti. 2 sene keman 4 sene piyano çaldı kemanı bıraktı ve piyano çalmaya devam etti. Okul süresince müzikallerde ve korolarda yer aldı. Caz orkestralarında solistlik yaptı. Aynı zamanda Pera tiyatroda 2 sene oyunculuk eğitimi aldı.

2011'de dil ve müzik eğitimi için Amerika'ya gitti. "Berklee College Of Music" öğrencilerinden oluşan çeşitli ekiplerle büyük sahnelerde konserler verdi. (Harper's Ferry,Wally's Cafe,939 Cafe). Kendi alanında bir çok başarıya imza atmış "The Julliard School"dan mezun Amerikalı bir vokal hocası ile vokal çalışmaları yaptı. Bir yıllık dil ve müzik eğitimi sonrasında Türkiye'ye dönüş yaptı. İTÜ İngilizce müzikoloji bölümünü kazanarak eğitimine bu alanda devam etti.

Sanat okulunda Keman ve Piyano hocalığı yapıyor. Kendi projesi olan SOUL SENSATION band'in solistliği ve İskender Paydaş'ın "Zamansız Şarkılar" projesinde de vokal olarak yer almıştı.

 

Yorumlar