Dilsiz filmi ne zaman, nerede çekildi? Dilsiz filmi ne anlatıyor, oyuncuları kimler?

Yönetmenliğini Murat Pay'ın yaptığı Dilsiz filmi bu gece TRT1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Geçimini duvar ressamlığı yaparak sağlayan bir adamın başından geçenlerin anlatıldığı filmin bazı detayların merak konusu oldu. Yerli yapım filmleri sevenler, Dilsiz filmi ne zaman, nerede çekildiğini araştırıyor.

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Dilsiz filmi ne zaman, nerede çekildi? Dilsiz filmi ne anlatıyor, oyuncuları kimler?

Başrollerinde Vildan Atasever, Emin Gürsoy ve Mim Kemal Öke gibi isimlerin yer aldığı Dilsiz filmi bu akşam seyircisinin karşına çıkıyor. Senaryosunu Selman Kılıçaslan ve Murat Pay'ın üstlendiği Dilsiz filminin konusu ve oyuncuları sinema severler tarafından yoğun olarak sorgulanıyor. İşte merak edilenler...

Dilsiz filmi bu gece 22:45'te  TRT1 ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor. 

DİLSİZ FİLMİNİNİ KONUSU NEDİR?

Dilsiz filmi ilginç hikayesi ile dikkat çekiyor. Sami, küçük bir evde yaşayan yalnız bir adamdır. Geçimini duvar ressamlığı yaparak sağlayan Sami, bir gün babaannesinin vefat haberini alır. Genç adama babaannesinden bir sandık miras kalmıştır ve sandığın içi hat sanatıyla ilgili malzemelerle doludur.

Sami'nin hayatı, babaannesinden kendisine kalan hat sanatı malzemelerinden kurtulmaya çalışırken, Selma adında bir kadın ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır. Selma, eskiden hat sanatıyla ilgilenmiş bir kadındır ve Sami genç kadının kendisini yönlendirmesi sayesinde hat sanatı ile ilgilenmeye başlar.

Bu sırada eski kuşak, yetenekli ve zor bir hattat olan Eşref Efendi'den de destek alan Sami, bir süre sonra Selma ve Eşref Efendi arasında sıkışıp kalır. İçinde kaldığı durum, Sami'yi zorlu bir sürevenin içine sürükler.

DİLSİZ FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Vildan Atasever

Ozan Çelik

Emin Gürsoy

Mim Kemal Öke

DİLSİZ FİLMİNİN NEREDE NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

2019 yılında vizyona giren Dilsiz filminin ımbd puanı 6,5 olarak belirlenmiştir.

Dilsiz filminin nerede çekildiği hakkında net bir bulunamadı.

Yorumlar