Bu hafta Fenerbahçe kaleme alınacaksa tüm yazılar, yorumlar

Arda Güler’le başlanmalı…

18 yaşında pırıl pırıl bir çocuk öyle şeyler yaptı ki sadece takım arkadaşlarını değil tüm stadyumu ayağa kaldırdı.

Belki gol atamadı, attıramadı ama sahada kaldığı süre içerisinde takım arkadaşlarını hep maçın içinde tuttu. Ankaragücü gibi yüksek tempolu rakibe karşı baskı kuramayan, ön alanda istediği aksiyonları gerçekleştiremeyen Fenerbahçe’de oynanan oyuna bakıldığında girilen gol pozisyonlarının hemen hemen hepsinde o var dı ya da o başlattı.

İlk 45 dakikası golsüz tamamlan karşılaşmanın ikinci devresine Jesus erken hamlelerle başladı.

İlk hamlesi Pedro yine sıfır etki yarattı. Valencia yine kolay olanı yapamadı ve rakip golcü diack ile karşılıklı net fırsatları gole çeviremedi. Şampiyonluğa tutunmak için artık her maçı final gibi geçen Fenerbahçe’de sahaya baktığımızda en büyük sorunun Fenerbahçe kalitesinde olmayan oyuncu grubunun ağırlıkta olmasıydı.

Jesus hamle üstüne hamle yapmasına rağmen istediği oyunu kuramıyor ve bir türlü galibiyet golünü bulamıyordu. Ve bir futbol kuralı devreye girdi. Atamayana atarlar…

Ankaragücü, Diack ve Sowe iş birliğiyle öne geçti.

Hem trübünler hem ekran başındaki Fenerbahçelilerin tüm umutları tam tükenmişken uzun zamandır gösterdiği performansla eleştirilerin hedefinde olan İrfan Can oyuna dahil oldu. Kimsenin maçtan da irfan hamlesinden de ümidi yoktu ama irfan can oyunun kalan bölümünde belki de Fenerbahçe’ye geldiğinden bu yana oyuna, skora ve şampiyonluk yarışına direkt katkı sağladığı bir performans sergiledi. Penaltıyı alarak takımına önce 1 puan kazandırdı sonra Crespo'ya galibiyet golünü hazırlayarak 3 puanın direkt mimarı oldu.

Bu galibiyet kazanılan 3 puandan çok önemliydi. Fenerbahçe bu sene de şampiyonluk yarışından tam havlu atacakken resmen küllerinden yeniden doğdu. Şampiyon olma hırsı yeniden takıma da taraftara da bu maçla yeniden aşılandı.

Hakem kararları her zamanki gibi yine çok tartışıldı…

Karaoğlan’ın en kritik ve doğru kararı penaltı kararıydı.

Bu doğru kararla aslında kendisini de arkadaşlarınıda hedef tahtasından kurtarmış oldu.