Diyarbakır annelerinden teröre lanet yürüyüşü

Diyarbakır anneleri ve Siirt'ten gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilciler teröre lanet yürüyüşü yaparak PKK'ya tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol
Diyarbakır annelerinden teröre lanet yürüyüşü
01.04.2021 21:40

Aileler kendilerini ziyaret için Siirt'ten gelen, aralarında bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu 70 kişilik grupla Şanlıurfa Bulvarı Tesisler Kavşağı'nda buluştu.

Evlat nöbeti 577. gününde.

 

"Kahrolsun PKK, kahrolsun HDP", "Kürt Türk kardeştir, HDP kalleştir" sloganlarının atıldığı yürüyüşte, anneler de "Çocuklarımızı istiyoruz", "Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak", "Siirt anneleri Diyarbakır annelerinin yanında", "Terörü bitirecek olan analarımızın yiğit yürekleridir", "Artık yeter söz annelerin", "Ha HDP ha PKK" yazılı dövizler taşıdı.

Yürüyüş, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde son buldu.

"Tehdit ve baskılara rağmen direnişinizi sürdürerek büyük destan yazdınız"

Ailelere destek için gelen grup adına açıklama yapan Siirt Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Aydın, Hacire annenin bir kıvılcımla başlattığı onurlu eyleme ses olmak, Diyarbakır annelerinin şanlı direnişine destek sunmak için geldiklerini söyledi.

Aydın, yıllardır bebek, çocuk, kadın, öğretmen, polis, asker demeden kan döken terör örgütü PKK'nın korkutarak ve kandırarak dağa kaçırdığı binlerce çocuğun feryadı olan annelerin Diyarbakır'daki anlamlı direnişinin ülkedeki 83 milyonun ortak sesi olduğunu dile getirerek, "Bu feryadın görmezden gelinmesi, bu sese kulak verilmemesi, evlat hasretiyle yanıp tutuşan bu annelerimize destek verilmemesi mümkün değil. Tüm STK'ların, insan hakları savunucularının, aktivistlerin, sanatçıların, aydınların, gazetecilerin ve siyasetçilerin Diyarbakır annelerinin yanında yer alması artık insani ve vicdani bir mesuliyettir." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA
Yorumlar