31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde, Cumhur İttifakı'nın Konya ilçelerinde hangi isimleri belediye başkan adayı olarak belirleyeceği büyük bir merak konusuydu. Milliyetçi Hareket Partisi Konya Doğanhisar Belediye Başkan Adayını açıkladı. Doğanhisar Belediye Başkan Adayı Savaş Özdemir oldu.

2024 yerel seçimlerinde Milliyetçi Harekat Partisinin Konya’da ilçe belediyeleri için belirlediği diğer adayları şu şekilde:

Emirgazi İlçesi Başkan Adayı Nurişen Koçak

Çumra İlçesi Başkan Adayı Fatih Demirci

SAVAŞ ÖZDEMİR KİMDİR?

26 milletvekili belediye başkanlığı için yarışacak 26 milletvekili belediye başkanlığı için yarışacak

15 Ağustos 1987 tarihinde Konya'nın Doğanhisar ilçesi, Deştiğin Mahallesinde dünyaya gelen Savaş Özdemir, ilköğrenimini Deştiğin İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Orta öğrenimini ise Doğanhisar Anadolu Lisesi'nde başarıyla geçirdi. 2006-2008 yılları arasında Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığı Astsubay Meslek Yüksekokulu'nda eğitim alarak Astsubay olarak mezun oldu. İlk görevine İstanbul Ümraniye Yaka Komutanlığı'nda Asayiş Komutanı olarak atandı. 2010 yılında Bingöl Aktarım Birliği'nde görev yaparken, askeri kariyerini bırakarak Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Karadeniz Ereğli Eğitim Fakültesi Zihin Engelliler Öğretmenliği bölümünde eğitim almaya başladı. 2014 yılında mezun olarak sevdalısı olduğu Doğanhisar’a Özel Eğitim Öğretmeni olarak atandı.

Editör: Elif Bilir