Doğuştan görme engelli ve absolut kulağa sahip Bager Çalışçı'dan Muş Ovası'nda piyano resitali

Muş'ta doğuştan görme engelli 9 yaşındaki Bager Çalışçı, lalelerin kırmızıya büründüğü Muş Ovası'nda piyanoyla konser verdi. Başta Beethoven olmak üzere birçok sanatçısının eserini çalan Bager, konserini corona virüsle mücadele eden sağlık çalışanları ve güvenlik güçlerine armağan etti.

Doğuştan görme engelli ve absolut kulağa sahip Bager Çalışçı'dan Muş Ovası'nda piyano resitali - Sayfa 1

Absolut (kusursuz) kulağa sahip, doğuştan görme engelli Bager Calışçı, hayallerinin peşinden koşuyor.Doğuştan görme engelli ve absolut kulağa sahip Bager Çalışçı'dan Muş Ovası'nda piyano resitali - Sayfa 2

Daha önce bir köyde çocuklara piyanoyla konser veren Bager, burslu olarak eğitim gördüğü Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü'nün desteğiyle açan lalelerle kırmızıya bürünen Muş Ovası’nda piyano çalma hayalini gerçekleştirdi.


Doğuştan görme engelli ve absolut kulağa sahip Bager Çalışçı'dan Muş Ovası'nda piyano resitali - Sayfa 3

Bager, konserini, koronavirüs ile mücadelede ön saflarda yer alan sağlık çalışanları ve güvenlik güçlerine armağan etti.


Doğuştan görme engelli ve absolut kulağa sahip Bager Çalışçı'dan Muş Ovası'nda piyano resitali - Sayfa 4

'EVDE KALIN' ÇAĞRISI

Piyano üzerinde aynı anda basılan 6 notayı ayırt edebilen ve dinlediği her müziği piyanoya uyarlayabilen Bager Çalışçı, “En büyük hayalim; Muş Ovası’ndaki laleler arasında piyano çalmaktı. Bu hayalimi gerçekleştirdim. Çaldığım eserleri sağlık çalışanlarına ve güvenlik güçlerine hediye ediyorum. Buradan da herkese sesleniyorum; lütfen evde kalın, sağlıklı kalın” diye konuştu.