Dolar ve euro kadar oldu? 2 Haziran döviz fiyatlarındaki son durum...

Döviz fiyatları dün gece tarihi rekorunu gördü. Haziran ayının ilk gününde dolar 8,50 ile 8,52 lira aralığında seyrederken dün gece dolar, Türk Lirası karşısında yaklaşık yüzde 2,5 değer kazanarak 8,78 TL seviyesine çıktı. Euro ve dolar yatırımcıları döviz piyasalarındaki son durumu merak ediyor.

Google Haberlere Abone ol
Dolar ve euro kadar oldu? 2 Haziran döviz fiyatlarındaki son durum...
02.06.2021 10:03

2 Haziran Çarşamaba sabahının ilk saatlerinde dolar fiyatları 8,63 lira seviyesinden işlem görüyor. Piyasaların gözü, bugün yapılacak olan Merkez Bankası'nın yatırımcılar toplantısında olacak. Döviz yatırımcıları ve ekonomiyi yakından takip edenler 2 Haziran Çarşamaba günü döviz fiyatlarındaki son gelişmeleri yakından takip ediyor.

DOLAR VE EURO NE KADAR? 

Bugün piyasaların gözü, Merkez Bankası'nın yatırımcılar toplantısında olacak. Ayrıca perşembe günü de Mayıs ayı enflasyon verileri açıklanacak. Cuma günü de FED tarım dışı istihdam verilerini açıklayacak. 

Asya borsaları, dün açıklanan ABD Mayıs imalat PMI verilerinin yüksek gelmesinin yatırımcıların risk iştahını arttırmasıyla hafif yükselerek üç aylık zirvesinin yakınına gelirken, küresel borsalar ise rekor seviye civarında işlem görmeye devam etti.

2 HAZİRAN GÜNCEL DÖVİZ KURU FİYATLARI!

DOLAR

DOLAR NE KADAR OLDU?

Dolar alış: 8,6196

Dolar satış: 8,6313

EURO NE KADAR OLDU?

Euro alış: 10,5366

Euro Satış: 10,5586

POUND (STERLİN) NE KADAR OLDU?

Pound alış: 12,2226

Pound satış: 12,2481

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN FAİZ AÇIKLAMASI

1 Haziran Salı günü TRT ortak yayınında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı ile bir görüşme gerçekleştirdiğini, faiz yükünün düşürülmesinin şart olduğunu söyledi.

Erdoğan, konuya ile ilgili şunları kaydetti: "Faizleri düşürmemiz şart. Temmuz ağustos buraları bulacağız ki faiz düşmeye başlasın. Faiz yükünü biz yatırımların üzerinden kaldırırsak, maliyetlerin üzerinden kaldırırsak, ondan sonra maliyet enflasyonunu tetikleyen faiz olduğu için orada da bir rahatlama dönemine girmiş olacağız. Bütün mesele maliyet enflasyonundan faiz yükünü kaldırmaktır."

 

Yorumlar