Dolar ve euro ne kadar, kaç lira? İşte 5 Mayıs güncel canlı döviz fiyatları

Dolar ve euro yatırımcısının merakla beklediği güncel canlı döviz fiyatları belli oldu. Diğer taraftan döviz borcu olanların araştırdığı döviz kurları, güne yükselişle başladı. Piyasalarda bugün yurt içinde Merkez Bankası Beklenti Anketi'nin takip edilecek. İşte 5 Mayıs güncel canlı döviz fiyatları

Google Haberlere Abone ol
Dolar ve euro ne kadar, kaç lira? İşte 5 Mayıs güncel canlı döviz fiyatları
05.05.2021 09:35

Döviz kurları, 5 Mayıs Çarşamba gününe yükselişle başladı. Dövizle iş yapan veya yatırım yapanlar, canlı dolar ve euro fiyatlarını merak ediyor. Piyasalarda bugün yurt içinde Merkez Bankası Beklenti Anketi, yurt dışında hizmet sektörü PMI verileri takip edilecek. Bu gelişmelerin ışığında döviz fiyatlarının belirlenmesi bekleniyor.

DOLAR VE EURO NE KADAR, KAÇ TL?

Piyasalarda bugün yurt içinde Merkez Bankası Beklenti Anketi'nin takip edileceği günde dolar/TL 8,34 seviyesinde işlem görüyor. Euro/TL ise 10 lira sınırında dalgalanmayı sürdürüyor.

dövizfiyatları

Piyasalarda bugün yurt içinde Merkez Bankası Beklenti Anketi, yurt dışında hizmet sektörü PMI verileri takip edilecek.

Dün günün ilk bölümünde 8,34'e kadar yükseldikten sonra yatay bir seyir izleyen dolar/TL günü 8,32 civarında tamamlamıştı. Bu sabah saatlerinde dolar/TL sınırlı düşüşle 8,30-8,34 seviyelerinden işlem görüyor.

Euro/TL ise üst üste bir haftadır olduğu gibi tam 10 lira sınırında dalgalanmayı sürdürüyor.

dövizfiyatları

STERLİN NE KADAR?

Güne 11.50 TL'den başlayan Sterlin ise 11,61 Türk Lirasından işlem görüyor.

MERKEZ BANKASI YIL SONU DOLAR TAHMİNİNİ AÇIKLADI 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Beklenti Anketi'ne göre, yıl sonu Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) beklentisi yüzde 13,81 oldu.
Katılımcıların yıl sonu dolar/TL beklentisi 8,57'den 8,71'e yükselirken, 12 ay sonrası dolar/TL beklentisi ise 8,95 oldu.

Yorumlar