DR. Tolga Tolunay kimdir? Doç. Dr Tolga Tolunay kaç yaşında, nereli? Sağlık Bakanlığı'nda yeni atama

Tolga Tolunay kimdir, kaç yaşında, nereli? yapılan atamanın ardından merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın attığı imzayla Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe'nin yerine Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Doç. Dr. Tolga Tolunay getirildi. Bu son dakika atamasının ardından Doç. Dr. Tolga Tolunay'ın geçmiş-önceki görevleri de merak edilenler arasına girdi.

Google Haberlere Abone ol
DR. Tolga Tolunay kimdir? Doç. Dr Tolga Tolunay kaç yaşında, nereli? Sağlık Bakanlığı'nda yeni atama
03.04.2021 14:11

Sağlık Bakan Yardımcılığına gece saatlerinde Tolga Tolunay atandı. Resmi Gazete'de yer alan atama kararında Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe'nin yerine Tolga Tolunay getirildi. Doç. Dr. Tolga Tolunay kimdir nereli kaç yaşında? soruları merak ediliyor. Sağlık Bakan Yardımcılığına atanan Tolga Tolunay'ın geçmiş görevleri haberimizde...

TOLGA TOLUNAY KİMDİR? KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Kilis'te 1977'de doğan Tolunay ilk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep'te tamamladı, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Tolunay, 2004-2009 yıllarında Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık eğitimini tamamladı, 2010-2014 yıllarında Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde uzman doktor olarak çalıştı. Aynı hastanede 2014-2018 yıllarında Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Tolunay, 2018'de Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi kadrosuna yardımcı doçent olarak atandı ve 2019'da doçent unvanını aldı.

Uzmanlık alanları biyomekanik, omurganın klinik biyomekaniği, implant tasarımı ve ortopedik tümör cerrahisi olan Tolunay, TİTCK İleri Tedaviler ve Greft Danışma Komisyonu Üyeliği, TÜBİTAK TEYDEB USETEG Çağrı Programı Danışma Kurulu Üyeliği ve KOSGEB Stratejik Ürün Destek Programı Komisyon Üyeliği görevlerinde bulundu. Tolunay, 2016'dan bu yana bilimsel komisyonlarda görev alıyor. TİTCK Başkanlığına geçen yıl ağustos ayında getirilen, evli ve 2 çocuk babası Tolunay, İngilizce biliyor.

Yorumlar