Dünya bu görüntüleri konuşuyor! Tanklar cephe hattına hareket etti

Rusya Devlet Başkanı Putin ve ABD Başkanı Biden'ın görüşmesi dünya basınında gündem oldu. Görüşmenin başladığı saatlerde sosyal medyaya düşen tankların cepheye hareket etme görüntüleri korkuyla izlendi. Dünya basını görüşme sırasında servis edilen Kırım'daki tankların cepheye taşınma görüntüleri olay oldu.

Dünya bu görüntüleri konuşuyor! Tanklar cephe hattına hareket etti - Sayfa 1

Biden-Putin zirvesi beklendiği gibi dünyada manşet oldu, hem Batı hem de Rus medyası randevunun ayrıntılarını yazdı. Görüşme sırasında ise sosyal medya hesapları cephe hattına gönderilen tanklar ve zırhlı araçları gösteren video kayıtlarını yayınlıyordu.

Dünya bu görüntüleri konuşuyor! Tanklar cephe hattına hareket etti - Sayfa 2

Biden'ın başkan olmasından bu yana ikinci kez bir araya gelen ABD ve Rusya liderleri'nin ana gündemi, beklendiği gibi Ukrayna'ydı. Dünyanın kilitlendiği randevu, 2 saat 1 dakika sürdü.


Dünya bu görüntüleri konuşuyor! Tanklar cephe hattına hareket etti - Sayfa 3

Ukrayna'ya saldırmayacağını kaydeden Putin, Kiev yönetiminin Rus sınırına ağır silahlar konuşlandırdığını ve NATO'nun bölgeyi ele geçirmek için adımlar attığını ileri sürdü.


Dünya bu görüntüleri konuşuyor! Tanklar cephe hattına hareket etti - Sayfa 4

Avrupa'nın doğusunda zirveye çıkan gerilimden Rusya'nın sorumlu tutulamayacağını savunan Putin, Biden'dan NATO'nun doğuya doğru genişlemesini durdurmak için garantiler istedi.