Dünya gözüyle, Dünya Kupası'nı Messi'nin ellerinde gördük…

Böylece en büyük kim tartışmaları da en fazla ve eksiksiz kupa koleksiyonuna sahip olan Messi ile son buldu. Tüm zamanların en iyisi olmak için Messi'nin Dünya Kupası'nı alması gerekiyordu. Ve Messi tüm zamanların en iyi ünvanını bu kupayla ele geçirmiş oldu.  

Di Maria finalin yıldızlaşan ismi oldu. Fransız savunmasının dengesini bozan Di Maria bir penaltı yaptırdı bir de gol atarak takımını 2-0 öne geçirsede oyundan erken alındı ve Di Maria çıktıktan sonra Mbappe sahneye çıkarak 2 dakikada skoru 2-2’ye getirdi. De Paul ve Messi merkezi öyle domine etti ki Fransa ’nın kanatlarla tüm opsiyonlarını bitirdi. Hernandez ile Mbappe 80 dakika boyunca neredeyse hiç iletişim kuramadı. 

Di Maria’nın sol kanattaki kusursuz gidişlerini durdurmayan Fransa savunması 22. dakikada onu ceza sahası içerisinde düşürerek durdurdu. Ve böylece Messi’de tarihi golü Fransa ağlarına gönderdi. 

Di Maria’nın attığı gol ise belki de bu turnuvanın en iyi ve kusursuz kontra atak gollüydü..

Fransa en kötü oyununu finale bırakmış ve sıfır şut sıfır gol beklentisi ile oyunun 2/3 lük bölümünü 2-0  geride tamamlamıştı. 

Mbappe oyunun son bölümünde Arjantin’in oyun temposunu düşürmeye çalıştığı son dakikalara öyle bir vites arttırdıki oyun dakika dakika başka senaryolara doğru gidip geldi. Attığı 2 golle maçı uzatmayı başardı.

Ama nefeslerin tutulduğu son uzatmalarda önce Messi sonra Mbappe karşılıklı attıkları gol düellosu yaparak finali penaltılara taşıdılar.

Ve penaltı atışları sonunda Dünya Kupası messinin ellerinde göğe yükseldi.