TC Candler sıralamasının yanı sıra Miss Universe 2023 yarışmasının verileri de oldukça dikkat çekmektedir. Kâinat güzeli seçmek için düzenlenen bu yarışma 2023 senesinde El Salvador’un başkenti olarak bilinen San Salvador’da düzenlenmiş ve yarışmayı kazanan isim ise Sheynnis Palacios olmuştur. İngiltere’de Altın orana göre belirlenen değerlendirmelere göre dünyanın en güzel kadını ise Bella Hadid olmuştur. Yüz hatları esas alınan bu değerlendirmede altın orana göre Bella Hadid’in yüz uyumu %94.35 olarak belirlenmiştir.

Jasmine Tookes Kimdir?

Tc Candler tarafından hazırlanmış olan Dünyanın en güzel 100 kadını listesinde ilk sıraya adını yazdıran Jasmine Tookes California doğumludur. 1 Şubat 1991 tarihinde dünyaya gelen Tookes, Victoria’s Secret’in meleği olarak da anılmaktadır. Zira modellik kariyerinin adeta dönüm noktası bu marka sayesinde olmuştur. 2015 yılında düzenlenmiş olan Victoria’s Secret defilesinde ‘Melek’ ismi ile anılan modeller arasına katılması ile çoğu medyada ‘Victoria’s Secret Meleği’ şeklinde yer aldı. Juan David Borrero ile 2021 yılının Eylül ayında dünya evine girmiş olan Jasmine Tookes 2022 yılında kız çocuk dünyaya getirmiştir.

Jasmine

Sheynnis Palacios Kimdir?

2000 yılının 30 Mayıs tarihinde dünyaya gelen ve kâinat güzeli seçilen manken Sheynnis Palacios, Nikaragua uyrukludur. 1.80 boyunda olan manken dünyanın en güzeli olarak da bilinmektedir. 2023 yılında düzenlenmiş olan Miss Universe yarışmasında 84 yarışmacı arasından birinci olarak seçilmiştir.

Sheynnis Palacios

Bella Hadid Kimdir?

 9 Ekim 1996 yılında Washington’da dünyaya gelen Bella Hadid aslen Hollanda- Filistin kökenlidir. Time dergisinde yer alan 2023 verilerine göre dünyanın en etkili 100 kişisinden biri olarak ön plana çıkarken ayrıca İngiltere’de altın oran güzellik sıralamasında ise birinci olarak yer almıştır. Bu sayede dünyanın en güzel kadını unvanına da sahip olmuştur.

Bella Hadid Yeni

Son Yarışmalara Göre Dünyanın En Güzel Kadınları Listesi

Miss World yarışması verilerine göre son yılların en güzel kadın listesinde 6 isim yer alıyor. 2012 senesinden 2017 senesine kadar düzenlenmiş olan Miss World yarışmasında son 6 yılın en güzel kadınları ise listede yer alıyor. Farklı pek çok ülkeden isim yer alması dünyanın en güzel kadınları nereden sorusuna da adeta cevap olmuştur.  

1-Manushi Chhlillar

2017 yılında Çin’de düzenlenmiş olan Miss World yarışmasında birinci olan Manushi Chhlillar 1997 doğumlu olup Hindistan kökenlidir. En güzel kadın olmayı başaran isim aynı zamanda zekâsı ile de ön plana çıkmaktadır. Zira Chhlillar aynı zamanda tıp eğitimi ve tiyatroculuk eğitimi de almaktadır.

Manushi Chhlillar

2- Stephanie Del Valle

2016 yılında Miss World yarışmasında birinciliğe hak kazanmış olan Stephanie Dal Valle 1996 doğumlu olup Porto Riko kökenlidir. Aynı zamanda hukuk eğitimi almaktadır.

Stephanie Del Valle

3-Mireia Lalaguna

Miss World 2015 yarışmasında birinci olan Mirea 1992 doğumlu olup İspanyol kökenli olduğu bilinmektedir. Asıl mesleği eczacılık olan ve senenin en güzel kadın unvanını alan yarışmacı gözleri ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır.

Mireia

4-Rolene Strauss

Miss World 2014 yarışma birincisi Rolene, Afrika kökenli olup aynı zamanda tıp fakültesini dereceyle bitirmiş olması ile de adından söz ettirmiştir.

Rolene Strauss

5- Megan Young

ABD asıllı Megan Young, Miss World 2013 yarışmasında birinciliğe hak kazanmış olup sonrasında pek çok filmde rol almıştır.

Megan Young

6- Yu Wenxia

1989 yılında Çin’de dünyaya gelmiş olan Yu, gene 2012 yılında Çin’de düzenlenmiş olan Miss World yarışmasında birinci olmuş ve yılın en güzel kadın unvanına sahip olmuştur.

Maxresdefault-17

Dünya Güzellik Yarışmaları ve Önemi

Dünya güzellik yarışmaları arasında adından sıkça söz ettiren Miss World 1951 senesinden bu yana evrensel bir şekilde düzenlenmektedir. Dünya üzerinde düzenlenmiş olan ilk güzellik yarışması ise 1888 yılının 19 Eylül tarihinde Belçika’da düzenlenmiştir. Her ülke kendini temsil eden yarışmacı ile katılım sağlamakta olup adını dünyaya duyurmaya hak kazanma imkanına sahiptir.

Kaynak: Haber Merkezi