Dünyayı şoke uğratan gelişme! Havalimanında fare etleriyle yakalandı

Çin’den yayılan koronavirüs salgını sonrası 18 vakanın tespit edildiği Pasifik Okyanusu'ndaki adalar ülkesi Malezya'da ise, dünyayı şoka uğratan bir gelişme yaşandı. Valizinde 780 gram kurutulmuş fare eti taşıyan Myanmar vatandaşı bir yolcu, Penang Havalimanı görevlileri tarafından durduruldu.

Google Haberlere Abone ol
Dünyayı şoke uğratan gelişme! Havalimanında fare etleriyle yakalandı
12.02.2020 20:00

Koronavirüs sonrası şimdiye kadar 18 vakanın tespit edildiği Pasifik Okyanusu'ndaki adalar ülkesi Malezya'da ise, dünyayı şoka uğratan bir gelişme yaşandı.

Ülkenin kuzeybatısındaki Penang Adası'nda uçaktan inen Myanmar vatandaşı bir yolcu, Penang Havalimanı görevlileri tarafından durduruldu.

Yolcunun valizinde 780 gram kurutulmuş fare eti bulundu, adı açıklanmayan yolcu gözaltına alınırken altı yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

Vahşi hayvanlar
Malezya'nın komşusu Endonezya'da da virüs salgınına rağmen vahşi hayvan pazarlarında halen yarasalar, fareler ve yılanların satıldığı bildiriliyor.

Sulawesi Adası'ndaki bir pazardeki satıcılar, resmi adı artık Covid-19 olan koronavirüs salgınının tezgahtaki hayvanlara ilgiyi artırdığını söylüyor.

Meraklı turistlerin egzotik hayvanları görmeye geldiğini aktaran satıcılar, artan ilginin hayvan hakları savunucularını kızdırdığını da aktarıyor.

Yorumlar