e-Devlet çalışma izin belgesi nasıl alınır? İşte adım adım çalışma izin belgesi alma işlemi

Koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle Türkiye genelinde tam kapanma uygulamasına geçildi. 17 gün sürecek olana tam kapanmada binlerce kişi yine işyerine gitmek zorunda kalacak. İşine gitmek isteyenler, e-Devlet üzerinden çalışma izin belgesi alması gerekiyor.

Google Haberlere Abone ol
e-Devlet çalışma izin belgesi nasıl alınır? İşte adım adım çalışma izin belgesi alma işlemi
29.04.2021 21:28

29-17 Mayıs arasındaki tam kapanma uygulamasında denetimlerin daha sıkı olması bekleniyor. Vaka sayılarını azalmasının için yapılan tam kapanmada izin belgesi (çalışma belgesi) çıkarmak isteyenler, çalışma izin belgesini nasıl alınacağını merak ediyor.

 Sokağa çıkma yasakları bu akşamdan itibaren başlıyor. 17 gün kesintisiz sokağa çıkma yasaklarında binlerce kişi işbaşı yapacak. Muaf listesinde olanlar çalışma izin belgesi almak zorunda

 ÇALIŞMA İZİN BELGESİ NASIL ALINIR?

Çalışma izin belgesi e-Devlet sistemi www.turkiye.gov.tr adresinden alınabiliyor. Vatandaşlar e-Devlet'e girdikten sonra Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi Sorgulama ekranına tıklamaları gerekiyor.

İZİNBELGESİ

 e-DEVLET ÇALIŞMA İZİN BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ!

e-Devlet üzerinden gerekli çalışma izin belgesini alamayanlar için Süleyman Soylu şu açıklamayı yaptı; “Çalışılan kurumlar size bir görevli kağıdı verecek. Bu görevli kağıdında ad, soyad ve kurumun ‘Bu benim şu SGK kaydıyla çalışanımdır. Bunun suistimalinden ben de sorumluyum’ diye bir kağıt imzalayacak. Yani hem e-Devlet üzerinden bunu çok rahat bir şekilde vereceğiz, kimseden yazı alınmasına gerek kalmayacak. Eğer alınamıyorsa da iş yerinden bir belge alınabilecek. Hem klasik hem modern metodumuz var.”

Yorumlar