Eczanelere uyarı: Maske satışı uygun olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı konuşmada tüm maskelerin ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtılacağını duyurmuştu. Bunun üzerine bir açıklama yapan Türk Eczacıları Birliği (TEB), eczanelerde maske satışının uygun olmayacağını belirtti.

Eczanelere uyarı: Maske satışı uygun olmaz
07.04.2020 14:56

Ücretli maske satışının yasaklanması kararıyla ilgili Türkiye Eczacılar Birliği'nden açıklama geldi.Eczacılar Birliği yaptığı açıklamada, "Meslektaşlarımızın yapılacak ikinci açıklamaya kadar eczanelerinden maske satışı yapmaması uygun olacaktır" diyerek şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamada, maske satışının yasak olduğu ifade edilmiştir. Konu hakkında yapılacak ikinci bir açıklamaya kadar, meslektaşlarımızın eczanelerinden maske satışı yapmaması uygun olacaktır." 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı açıklamada “Para ile maske satışı yasaktır. Devlet olarak biz tüm maskeleri ücretsiz ulaştıracağız. Çalışanlar ve görevli olanlar dışında insan hareketliliğini en aza indireceğiz. Bu musibetten hep birlikte kurtulacağız. Test sayısında 20 bini geçtik. Hastanelerimizde teşhis ve tedavi noktasında bir sıkıntımız yoktur” demişti.

YENİ HASTANELER YAPILIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca salgınla mücadele için yeni hastanelerin yapıldığını ve 45 gün içerisinde bitirileceğini ifade etti.

Erdoğan, açıklamasında, “Yeşilköy Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe'de hastane yapıyoruz. 45 gün içerisinde buraları bitireceğiz. Buraları halkımıza sunacağız. Bizi yakından ilgilendirdiği için Avrupa ve ABD'deki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Ülkemiz bir tehditle karşılaştığında devlet ve millet ele ele vererek tüm imkânlarını seferber etmektedir, bugün de yaptığımız budur” dedi.

Yorumlar