Eğitime kar engeli! Hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi? Konya, Ağrı, Tunceli, Ordu…

Yurdun dört bir yanında etkili olan kar yağışı nedeniyle birçok il ve ilçede eğitime ara verdi. Özellikle öğrenci ve veliler hangi illerde okulların tatil edildiğini merak ediyor.

Eğitime kar engeli! Hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi? Konya, Ağrı, Tunceli, Ordu… - Sayfa 1

Dün başlayan ve yurdun birçok yanında etkili olan kar yağışı etkisini sürdürmeye devam ediyor. Uzun süredir beklenen kar yağışı birçok ilde yağmaya başladı. Yağışlar nedeniyle okullarda yüz yüze eğitime bir gün ara verildi. Peki, hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi? Konya, Ağrı, Tunceli, Ordu… 

Eğitime kar engeli! Hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi? Konya, Ağrı, Tunceli, Ordu… - Sayfa 2
Meteoroloji'nin yaptığı uyarılarının ardından İstanbul ve çevresinde kar yağışı yer yer etkisini gösterdi. Birçok il ve ilçede kar dolasıyla okullar tatil edildi.
Eğitime kar engeli! Hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi? Konya, Ağrı, Tunceli, Ordu… - Sayfa 3

AĞRI'DA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde kar yağışı nedeniyle köy okulları ile taşımalı eğitim veren okullar, bir gün süreyle tatil edildi.

Eleşkirt Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Aşırı kar yağışı nedeniyle Eleşkirt ilçesinde köy okulları ve taşımalı eğitim gören okullarda eğitime bir gün ara verilmiştir" denildi.


Eğitime kar engeli! Hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi? Konya, Ağrı, Tunceli, Ordu… - Sayfa 4

BAYBURT

Bayburt'ta yoğun kar ve buzlanma nedeniyle bugün için eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojiden elde edilen veriler doğrultusunda il genelinde bugün başlayan kuvvetli kar ve buzlanmanın etkisini sürdüreceğinin değerlendirildiği belirtildi.