Ekonomi, varlığımızdan daha önemli değil

Zillet cephesinin ortalığa savrulan bagajları, 31 Mart yerel seçimlerinin ne kadar önemli ve kritik olduğunu net...

06.12.2018 10:00

Zillet cephesinin ortalığa savrulan bagajları, 31 Mart yerel seçimlerinin ne kadar önemli ve kritik olduğunu net olarak fotoğraflıyor. CHP’nin içeridekilerle yetinmeyip dışarıdaki hain güruhuyla da işbirliği içinde olduğu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya seyahatinden yansıyanlarla bir defa daha belgelenmiştir. HDP ile kurulan kirli ortaklık ise hergün yeni bir boyut kazanıyor ve milletin gözleri önünde ilerliyor. Zilletin diğer ucundaki çürük İP’e verilen özel görevin de, MHP ile uğraşmak ve bunun için akla ziyan kumpaslar kurmak olduğu anlaşılıyor.

BÜYÜK ŞEHİRLERİN ÖNEMİ

Cumhur ittifakının yerel işbirliği, bütün bu vahim gelişmeler karşısında hayati bir önem ve anlam kazanmıştır. Söz konusu olan vatanın birliği, ülkenin geleceğidir. Hiçbir şart altında meydan bunlara bırakılamaz. Zilletin alacağı olumlu sonucun doğrudan dağdakileri ümitlendireceği, bu ülke ve milletle meselesi olanları yeniden harekete geçireceği artık ispatlıdır. Özellikle büyük şehirlerde çok dikkatli olmak ve her ihtimali hesaba katmak gerekiyor. Sayın Bahçeli 30 büyük şehir belediye başkanı ve buraların alt yapısını oluşturan belediyelere yoğunlaştığını söylerken, aslında işin ehemmiyetini ortaya koyuyor. Aynı duyarlılığı sayın Cumhurbaşkanının da göstermesi son derece memnuniyet vericidir. Nitekim, tam da söylendiği gibi bazıları rahat durmuyor ve fitne çıkarmak ve milletin zihnini bulandırmak için özel bir gayret gösteriyor.

İP’İN MİLLİYETÇİLİK OYUNU

Zillet şemsiyesinin altında buluşanlar bir hizmet veya siyaset üretme yarışında değiller. PKK’dan FETÖ’ye kadar ihanet örgütlerine kucak açıp, temsilcileri ile biraraya gelmek nasıl bir hizmet olabilir? Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya’daki toplantıları ve gazetelere verdiği beyanlar hangi siyasetin ürünü sayılacaktır? İP’in Avrupa ülkelerinin büyükelçileri ile toplanıp yerel seçim stratejisi belirlemesinin, PKK’nın siyasi uzantılarına selam göndermesinin neresinde millilik vardır? Böyle bir bagajınız olacak, bu milletin değerlerine, bu milletin köküne, bu milletin ruhuna, bu milletin tarihine bu kadar yabancı kalacaksınız, sonra da çıkıp mecliste önergeler vererek, göstermelik kanun teklifleri getirerek, milliyetçilik oynayacaksınız. İstismarın, yalanın, aldatmanın, kandırmanın da bir sınırı olmalı. Oyun oynadığınız, hiçbir ciddiyetinizin olmadığını kendi tavrınız belgeliyor. Getirdiğimiz tekliflere, verdiğiniz önergelere kendiniz dahi sahip çıkamıyor, üç beş kişiyle güya şov yapmaya uğraşıyorsunuz. Bu trajikomik durumunuza bakmadan bir de MHP ile HDP’yi yanyana getirmeye çalışıp, milletin aklıyla alay ediyorsunuz.

ZİLLETTEN GELEN ALLAH’TAN GELSİN

Sayın Bahçeli grup toplantısındaki sözlerini bir defa daha hatırlatalım: “Bre cahiller, solumuza flu bakıyoruz demedik mi? Zilletten gelen Allah’tan gelsin diye tavır göstermedik mi? Cumhur İttifakı’ndan başka her yere kapalı olduğumuzu söylemedik mi? İP boşuna heves etmesin, CHP ve HDP’ten aldığı suflelere boş yere güvenmesin, bizim nazarımızda günahtan kurtulmadıktan, tövbe ve pişmanlık yaşamadıktan, terör ittifakından dönmedikten sonra önergeleri yalnızca zaman israfı, buruşturulup atılacak kâğıt parçalardır. Bu zilletin ortakları, yakında göğe direk denize kapak önergesi verirlerse, aya merdiven Mars’a otoban için Meclis’e önerge sunarlarsa hiç kimse şaşırmasın, şaşkınlık yaşamasın. CHP- İP verkaçıyla hazırlanan, HDP’nin tezahüratı eşliğinde varlık bulan Meclis Araştırma Önergeleri siyasi butlandır, bizim için doğmadan ölmüştür. Çünkü niyetleri kötüdür, hedefleri kirlidir, maksatları arızalıdır.”

CUMHURUN FARKI

Gerçek yüzünüz ifşa olmuştur ve kime ve neye hizmet ettiğiniz anlaşılmıştır. Bir zillet ittifakı içindeki ilişkilere, kurulan kumpaslara, yapılan al-ver pazarlıklarına, kimin kimlerle biraraya geldiğine bakın, bir de dönün Cumhur ittifakının son derece seviyeli, şeffaf, ülke ve millet menfaatlerini esas alan, hiçbir pazarlığı olmayan, tamamen bir işbirliğine dayalı gidişatını izleyin. Aradaki uçurumu net olarak göreceksiniz. Biz asil Türk milletinin her şeyin farkında olduğu kanaatindeyiz. Doğru şehirlerde, doğru adayların bulunması durumunda milletimiz bu zillete hiçbir şart altında geçit vermeyecektir.

SORUNLARI AŞARIZ

Ekonomik sıkıntıların bu seçim sonuçlarını etkileyeceği ve çok farklı tablolarla karşılaşılabileceği iddiası, iyi niyetli değildir ve gerçeği yansıtmamaktadır. Ekonomide yaşanan sorunlar elbette önemlidir ve milletimizi zorlamaktadır. Yapılması gereken çok şeyin olduğunu defalarca bu köşeden dile getirdik. Ancak, hiçbir ekonomik sorun, günlük sıkıntılarımız veya beklentilerimiz, varlığımızdan ve birliğimizden daha önemli olamaz. Birlik ve beraberlik içinde olursak, aşamayacağımız sorun yoktur. Şu anda acil ihtiyaç zilletin önünü kesmek ve ülkeyi sonu belirsiz bir maceraya sürüklememektir. Gerisi kendiliğinden gelecektir. Çözülemeyecek sorunumuz, hallolmayacak meselemiz yoktur.

Mail: orhankaratas@turkgun.com